Rada pro vysílání udělila Primě třímilionovou pokutu, menší částky zaplatí i ČT

Praha - Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila tento týden televizi Prima pokutu ve výši tří milionů korun za odvysílání reportáže o skupině Jackass Praha, která podle RRTV mohla ohrozit mravní vývoj mládeže. Dvě padesátitisícové pokuty dostala také Česká televize kvůli neoznačené reklamě na konkrétní produkt.

Prima odvysílala zmíněnou reportáž 23. ledna 2007 ve večerním pořadu Top 10. Reportáž obsahovala záběry prezentující hazard s vlastním zdravím a životem, chuligánství a vědomé sebepoškozování, jako docela dobrý způsob, jak zahnat nudu. Bylo v ní zdůrazněno, že takovou zábavou se dají vydělat nemalé peníze. Reportáž mohla podle RRTV působit inspirativním dojmem pro mladistvé diváky, čímž mohla ohrozit jejich fyzický, psychický i mravní vývoj.

Televize Prima podle její tiskové mluvčí Jany Kocové vyčká na doručení písemného vyhotovení rozhodnutí a následně zváží další kroky. ČT dostala obě pokuty za to, že opakovaně neoznačila reklamu na ženský lifestylový časopis. RRTV dále uložila pokutu ve výši 50 000 Kč plzeňskému rádiu Samson, jehož vysílání bylo podle rady neoprávněné.