Český rozhlas spustí stanici mluveného slova a bude propouštět

Praha - Český rozhlas v souvislosti s plánovanou stanicí mluveného slova počítá s propuštěním až desetiny zaměstnanců, kteří se podílí na tvorbě programu v rámci celého ČRo. Stanice mluveného slova vznikne do konce roku na základě sloučení stanic ČRo 6, ČRo Leonardo a Rádio Česko.

Se vznikem nové stanice souvisí personální změny. „Je jasné, že bude množina lidí, se kterými se ČRo bude muset rozloučit. Ta množina se v celém součtu odhaduje mezi osmi až deseti procenty,“ uvedl náměstek generálního ředitele pro strategický rozvoj René Zavoral. Počet lidí, kteří pro ČRo v rámci slučovaných tří stanic přestanou pracovat, podle něj nelze vyčíslit, protože tito zaměstnanci zároveň tvoří program i pro další stanice ČRo.

Do konce roku sloučí stanice mluveného slova programy ČRo 6 a ČRo Leonardo, od nového roku pak zčásti převezme také program Rádia Česko. To dosud vysílá digitálně a v pásmu VKV prostřednictvím stanice BBC provozované BBC Radiocom, kde má k dispozici šest hodin denně. V červenci RRTV nevyhověla žádosti BBC Radiocom o rozšíření vysílání Rádia Česko na 12 hodin denně. V důsledku toho bude stanice mluveného slova vysílat zřejmě jen v pásmu středních vln.

Video Reportáž Petra Viziny
video

Reportáž Petra Viziny

Reportáž Petra Viziny

ud 17 8

Rozhovor s Peterem Duhanem a Milanem Bouškou