Yahoo dostala v Mexiku pokutu za porušení smlouvy

Mexiko - Mexický soud uložil americké internetové společnosti Yahoo pokutu 2,7 miliardy dolarů (zhruba 52 miliard korun). Podle něj porušila společnost kontrakt, který se týkal tamních „žlutých stránek“. Informovala o tom dnes agentura AFP. Firma se proti verdiktu odvolá.

Žalobu proti mexické divizi Yahoo podaly společnosti Worldwide Directories a Ideas Interactivas. Kolem případu panuje mnoho nejasností, ale americká internetová společnost, která provozuje vyhledávač stejného jména, uvedla, že „žalující strana hovoří o porušení kontraktu, příslibu a ušlém zisku, který je spojen s poskytováním služby žlutých stránek“. Mexické společnosti žalobu nijak nekomentovaly a dokumenty mexického soudu nejsou veřejné.

Yahoo má od července novou generální ředitelku Marissu Mayerovou, která dlouhou dobu působila ve firmě Google a je pátou ředitelkou firmy za pět let. Mayerová měla vrátit firmu zpět k růstu. Yahoo ve třetím čtvrtletí své hospodaření skutečně zlepšila a vydělala 3,2 miliardy USD (zhruba 60,1 miliardy Kč) a zisk na akcii činil 2,64 dolarů.