Češi jezdí na kratší dovolené, ale častěji

Praha – Češi objevují nový trend v dovolených. Stále častěji si vybírají jen krátkodobé několikadenní pobyty u moře, avšak několikrát v roce. Důvody jsou v zásadě dva – někteří nedostanou v práci delší volno a jiní chtějí jednoduše ušetřit. Novému trendu se rychle přizpůsobují hotely, které se předhánějí v nabídkách slev a balíčků se službami navíc.

„Stále přibývá klientů, kteří ani v létě nemohou odjet na dovolenou na 14 dní k moři, proto radši volí kratší pobyt,“ potvrzuje mluvčí CK Fischer Daniel Plovatko. Obchodní ředitel Exim Tours Jan Koláčný k tomu dodává, že klienti v žádném případě neubírají ze svých nároků. Za dovolenou přitom díky kratšímu pobytu utratí míň peněz.

Do kurzu se dostávají 3denní až 4denní pobyty u moře. Například za 4 dny na Mallorce s polopenzí zaplatíte v průměru 7,5 tisíce korun na osobu. Na podobnou cenu vyjdou i 4 dny na řeckém Rhodosu. „Je to hlavně díky tomu, že se zlepšila infrastruktura letů z Prahy, takže do mnoha destinací je denní let, a tím pádem lidé mají možnost si uspořádat i kratší dovolenou,“ poukazuje na další důvod mluvčí asociace cestovních kanceláří Jan Papež.

Video Reportáž Lucie Müllerové
video

Reportáž Lucie Müllerové

Reportáž Lucie Müllerové

dovolená UD 10.6.

Komentář Michala Vebera

Na novou poptávku rychle reagují hotely. Do své nabídky přidávají výhodné balíčky právě i na krátkodobé pobyty. Ideální jsou hlavně pro mladé nebo velmi zaměstnané páry. Rodiny s dětmi ale stále sází na vícedenní pobyty. Tradičně vede Chorvatsko, přízeň si získává i Turecko nebo Bulharsko.