Kremlík jednal s Ťokem, schůzku zopakují. Personální zemětřesení nový ministr neplánuje

Kandidát na ministra dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) se sešel s končícím šéfem resortu Danem Ťokem (za ANO). Diskutovali spolu o stavu legislativy k urychlení dopravních staveb, jejich financování nebo o modernizaci D1, u níž se shodli na potřebě jejího dokončení v roce 2021. Kremlík po zhruba hodinovém jednání řekl, že personální zemětřesení neplánuje a s Ťokem by se chtěl ještě před svým nástupem do úřadu znovu setkat.

Video Studio ČT24
video

Vyjádření Vladimíra Kremlíka po jednání s Danem Ťokem

Kremlík vystřídá Ťoka na konci měsíce, 30. dubna by ho měl ministrem jmenovat prezident Miloš Zeman. Ťok, který je nejdéle sloužícím porevolučním ministrem dopravy, minulý týden oznámil, že se rozhodl ve vládě skončit. V pondělí složil i svůj poslanecký mandát.

„Diskutovali jsme stav přípravy novely zákona o urychlení stavby dopravní infrastruktury, otázku financování, problematiku PPP projektů (spolupráce veřejného a soukromého sektoru, pozn. red.) a s ní související stav soutěžních dialogů ohledně D4,“ popsal Kremlík obsah rozhovoru s Ťokem.

Jednání bylo podle Kremlíka ve většině věcí spíše obecné. Detailněji se s Ťokem zabývali například situací na dálnici D1, kde je jeho prioritou dodržet termín dokončení její modernizace. Ten už byl několikrát posunut, v současnosti je stanoven na rok 2021.

Další schůzky mají následovat

Jednání by se mělo v následujících týdnech zopakovat. „Domluvili jsme se, že se ještě budeme dále potkávat, abychom vše probrali do nejmenších detailů,“ podotkl Kremlík. Do svého nástupu do funkce by se s Ťokem chtěl sejít na jedné až dvou schůzkách. Kromě současného ministra dopravy se chce Kremlík sejít i s dalšími čelními představiteli dopravních orgánů.

Případné změny na pozici náměstků nebo šéfů institucí podřízených ministerstvu dopravy Kremlík s Ťokem prý neřešil. Uvedl však, že velké personální změny zatím neplánuje, nejprve se chce se všemi klíčovými zaměstnanci seznámit.