Jaro svůj příchod ještě odloží, v pátek přijde ochlazení

Po chladnějším víkendu se v pondělí znovu oteplilo a na řadě míst republiky panovalo jarní počasí. Vyšší teploty vydrží ještě do konce února, ve čtvrtek mají maxima dosahovat až k 18 stupňům Celsia. Se začátkem března se však opět ochladí.

V pondělí bylo nejtepleji v Kopistech na Litoměřicku, kde naměřili 17,3 stupně Celsia. Jen o desetinu méně ukázal teploměr ve stanicích Stříbro na Tachovsku a Žatec na Lounsku. Rekordní teplotu pro 25. únor přepisovalo pět stanic v zemi z přibližně 150, které měří teplotu alespoň 30 let.

Podobně teplé počasí vydrží i během úterý. Nejvýše teploty vyšplhají na jihu Moravy, kde může být odpoledne opět kolem 17 stupňů. Na většině míst Česka by se teplota měla pohybovat mezi 12 až 16 stupni.

Například ve Slezsku ale bude chladněji, teploty zde dosáhnou zhruba 10 stupňů, ještě chladněji pak bude na horách. Obloha bude polojasná nebo oblačná, přechodně může být i zataženo.

Začátkem března se ochladí 

Jarní počasí zůstane podobné také ve středu a nejtepleji bude zřejmě ve čtvrtek, kdy se teploty budou pohybovat mezi 14 a 18 stupni Celsia. „Ve čtvrtek vyvrcholí příliv velmi teplého vzduchu,“ vysvětluje meteoroložka České televize Jarina Sochorová.

Obloha bude ve čtvrtek většinou jasná či polojasná. „Večer se ale od západu začne zatahovat, protože nás začne přecházet studená fronta, která bude mít za následek přechodné ochlazení,“ upozorňuje meteoroložka.

V pátek se teploty budou v maximech pohybovat pouze mezi 7 a 11 stupni Celsia, na obloze bude převládat oblačno nebo zataženo. Místy se vyskytnou srážky, na horách pak může sněžit.

Nižší teploty vydrží pravděpodobně také v sobotu a v neděli, začátkem příštího týdne pak meteorologové očekávají opět mírné oteplení.