U Olomouce zemřela pod vlakem žena

Olomouc – Provoz na železniční trati mezi Olomoucí a Přerovem zastavila dnes v noci smrt ženy, kterou srazil rychlík mířící z Moskvy do Prahy. Dosud neznámá žena stála v kolejišti mezi stanicemi Grygov a Olomouc hlavní nádraží. Strojvedoucímu, který použil rychlobrzdu, se vlak nepodařilo zastavit a žena zahynula. Kvůli nehodě byla uzavřena trať, po níž jezdí mimo jiné spoje mezi Prahou a Ostravou, resp. Žilinou. Některé vlaky tak nabraly až stominutové zpoždění.

Nehoda se stala kolem druhé hodiny po půlnoci. „Ženu zachytila pravá stupačka lokomotivy. Přivolaný lékař konstatoval smrt. Případ je nadále v šetření, v první řadě potřebujeme zjistit totožnost ženy,“ uvedla mluvčí olomoucké policie Marta Hanzlová. Podle Radka Joklíka z tiskového oddělení Českých drah ženu srazil mezistátní rychlík Vltava, který jel z Moskvy do Prahy.

„U trati jsou rozmáčená pole. Inspektoři a záchranáři se kvůli tomu nemohli na místo dostat. Museli jít po kolejišti, provoz proto bylo potřeba přerušit na obou kolejích. Zpoždění nabralo šest dálkových spojů, v některých případech i stominutové,“ uvedl Joklík. Doplnil, že po jedné koleji začaly vlaky jezdit ve 3:40, provoz na druhé byl obnoven zhruba o hodinu později.