Oproti minulému šetření z října 2008 se tak o pět procentních bodů zvýšil podíl lidí uvádějících, že se svým příjmem vycházejí obtížně; podíl těch, kdo tvrdí opak, se naopak o čtyři procentní body snížil. Aktuální výsledky se ovšem statisticky neliší od výsledků zaznamenaných přesně před rokem v dubnu 2008.
Problémy s hospodařením s příjmy deklarují častěji ženy, osoby se základním a středním vzděláním bez maturity, respondenti starší 60 let, nepracující důchodci, nezaměstnaní, lidé pracující v dělnických profesích, řadoví úředníci nebo provozní pracovníci, potenciální voliči ČSSD, případně ti, kteří by k volbám nešli. Naopak bez potíží hospodaří se svými příjmy především podnikatelé, vysoce kvalifikovaní odborní nebo vedoucí pracovníci, nižší odborní pracovníci, absolventi středních škol s maturitou nebo vysokoškoláci a také voliči ODS.
Oproti předchozímu výzkumu, který se uskutečnil před rokem, se objevila jediná statisticky významná změna, a to v případě výdajů na zdravotní péči a léky. Podíl respondentů deklarujících dostatek peněz ve svém rodinném rozpočtu vzrostl o pět procentních bodů, čímž se vrátil na úroveň z let 2006 a 2007 po mírném poklesu zaznamenaném v loňském roce, ukázal to aktuální průzkum CVVM.
Průzkum se uskutečnil ve dnech na začátku dubna na vzorku 1056 obyvatel ČR starších 15 let.