V dolním centru Liberce nepojedou tramvaje

Liberec – V oblasti tzv. dolního centra v Liberci se o víkendu sejdou hned dvě uzavírky. Pracovat se bude na plynovém potrubí a na dalším potrubí, kterým je veden Harcovský potok. Pokračovat budou zároveň práce na výstavbě nového nákupního centra. Díky tomu bude velmi obtížný průjezd Fügnerovou ulicí, omezen bude provoz na Soukenném náměstí. Může proto váznout zásobování, již od pátečního večera do nedělní noci také nepojedou tramvaje.

Od víkendu začne oprava potrubí, jímž prochází Harcovský potok, které je v havarijním stavu. Naplánovanou akci město zahájí, přestože se v oblasti pracuje na opravě havárie plynového potrubí. „Neměli jsme jinou možnost než uzavírku připustit, krycí deska potoka je v tak špatném stavu, že by ohrožovala projíždějící vozy i chodce,“ řekl vedoucí odboru dopravy magistrátu Pavel Rychetský. Práce na potoku potrvají čtyři až šest týdnů.

Od pátečního večera ovšem začne výluka tramvajových linek 2 a 3, které nebudou jezdit vůbec, a 5 a 11, které ve směru od Jablonce a Vratislavic budou končit ve Fügnerově ulici. „Přes víkend musíme stavbařům umožnit přístup k betonové desce pod kolejištěm,“ upozornil Ludvík Lavička z libereckého dopravního podniku. Koleje z vnitřní strany oblouku bude podle něj nutné přisunout k oblouku vnějšímu, aby se uvolnil prostor pro práce na potrubí potoka. „Měli bychom to do nedělní noci stihnout a od pondělí tudy již linky projedou, i když si v daném úseku budou dávat přednost, neboť zúžení nedovolí průjezd vozů v protisměru,“ dodal Lavička.