Bild: Michala z Trmic měla být vyměněna za dům s pozemkem

Trmice - Několikatýdenní Michala z Trmic na Ústecku, která se nedávno stala obětí únosu, měla být vyměněna za dům s pozemkem v Německu. S odvoláním na zdroje z okruhu vyšetřovatelů to napsal německý bulvární deník Bild. Pachatelé se podle deníku s rodinou oběti znali. Rodina tuto informaci popřela.

„Cestou právní pomoci jsme si od německé strany vyžádali veškeré dokumenty týkající se tohoto případu. V tuto chvíli nemůžu potvrdit jakoukoli informaci vzhledem k tomu, že čekáme na tyto dokumenty,“ řekla ČT Veronika Hyšplerová z Preventivně informační skupiny Policie ČR v Ústí nad Labem.

Podezřelý Uwe R. a jeho partnerka se k činu přiznali, nesdělili však, co je k němu vedlo. Podle Bildu mohla být Michala součástí špinavého obchodu a měla být vyměněna za dům s pozemkem. Německý deník ale neuvádí příliš dalších podrobnosti, ani o tom, kdo se na výměnném obchodu měl podílet. Píše jen, že se jej neúčastnila matka holčičky. V případě jejího otce, který byl po únosu českou policií zatčen, si však list klade otázku, co věděl.

Rodina se informacím z Bildu brání

Dědeček unesené holčičky Radomír Niedl označil informace Bildu za holý nesmysl. „Rodina, a zdůrazňuji, že ani otec Michalky, s tím neměli nic společného,“ řekl. Není mu prý jasné, proč někdo zveřejňuje takové výmysly. „V životě jsem nikomu nepřál nic zlého, ale lidem, kteří něco takového zveřejnili, bych přál, aby si prožili to samé, co my. Viděli bychom, jak by se chovali,“ řekl Niedl serveru Romea.cz. Naznačil zároveň, že pravé důvody únosu brzy vyjdou najevo. „Podle mého zdroje v Německu to již bude brzy. A lidé se po jeho zveřejnění budou možná hodně divit,“ dodal.

Otec dítěte, o jehož podílu na únosu Bild spekuluje, je v současné době ve vazbě, podle rodiny za porušení zákazu řízení. Rodina byla podle vedoucí odboru sociálních věcí ústeckého magistrátu Ivany Šťastné bezproblémová.

Padesátiletý muž z Durynska holčičku před očima její matky unesl přímo z kočárku 4. července a se svojí o tři roky mladší partnerkou s ní odjel do porýnského města Neuwied nedaleko Koblence. V jednom tamějším bytě našla před týdnem Michalu policie a dvojici únosců zatkla. O víkendu si pro Michalku přijela její matka a odvezla si ji zpět do Trmic.

Video Telefonát Veroniky Hyšplerové
video

Telefonát Veroniky Hyšplerové

Telefonát Veroniky Hyšplerové

z 11, 18.7.2012

Telefonát Martina Jonáše