Exposlanec ČSSD Wolf je v cizině

Ostrava - Krajský soud v Ostravě vydal evropský zatykač na bývalého poslance ČSSD Petra Wolfa, který se už týdny vyhýbá nástupu do vězení. Od 24. ledna ho policisté hledají. Mluvčí krajského soudu Jiří Křivský České televizi řekl, že policisté soudu sdělili, že Wolf se na území ČR nenachází. Z logiky věci plyne, že je mimo území České republiky, dodal mluvčí. Z taktických důvodů ale nechtěl informace specifikovat.

Křivský také potvrdil, že manželé Wolfovi zaplatili týden před zatykačem 700 tisíc z peněžitého trestu. Celkem mají oba uhradit 6 milionů korun. Termín další splátky jim vyprší příští týden, tu ještě nikdo neuhradil.

Policisté zřejmě tuší, ve které zemi hledaný Wolf je. Podle mluvčí ostravské policie Gabriely Holčákové není jasné, jak dlouho bude policii trvat, než v dané zemi bývalého poslance najde. „Je to individuální a záleží vždy na okolnostech jednotlivých případů. Může to trvat dny i týdny,“ uvedla Holčáková.

Mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková:

„Není na území České republiky. Tušíme ale, ve které zemi se nyní zdržuje. Tuto informaci ale nemůžeme zveřejnit, dokud nebude osoba vypátrána.“


Wolf podle rozsudku podvedl ministerstvo životního prostředí, od kterého získal dotace na základě nepřesných, zkreslených a lživých informací. Na dva projekty spolu s manželkou v letech 2005 až 2007 čerpal 11 milionů korun. Část peněz použil na hrazení vlastních nákladů. Projekty navíc byly zkopírovány z internetu.

Video Reportáž Jiřího Loučky o evropském zatykači na Petra Wolfa
video

Reportáž Jiřího Loučky o evropském zatykači na Petra Wolfa

Ostravský krajský soud bývalému poslanci uložil pět let vězení a pokutu milion korun. Vrchní soud v Olomouci trest Wolfovi zpřísnil na šest let vězení a pokutu pět milionů korun. Odsouzena byla i Wolfova manželka k podmínečnému tříletému trestu a pokutě milion korun. Na svých internetových stránkách Wolf uvedl, že rozhodnutí soudu považuje za nesprávné a nespravedlivé.