Provost: Klíčem k úspěchu je vášeň

Monte Carlo - Lidé kvůli krizi chodí méně často ke kadeřníkovi, útraty za účes ale výrazně neomezují, říká jeden z nejslavnějších světových kadeřníků Frank Provost. Jeho salóny po celém světě loni dosáhly tržeb v přepočtu 5,5 miliardy korun. On sám se nejraději stará o vlasy herečky Sharon Stone. Účesy filmovým hvězdám upravoval i na nedávném festivalu v Cannes. A hned v sousedním Monte Carlu zastupoval Francii na prestižní soutěži o Světového podnikatele roku.

„Mám ho rád, je to moje vášeň, nikdy jsem neměl strach znovu a znovu investovat,“ vysvětluje jeden z klíčů úspěchu provozovatel světoznámé sítě kadeřnictví Franck Provost. Dodává, že své řemeslo, jak podnik dle svých slov miluje a stále ho rozšiřuje. V současnosti má Provost na starosti především administrativní a strategickou stránku vedení podniku.

Důležité je pro oblast kadeřnictví pochopitelně také sledování módních trendů a stylu. „Já jsem měl pro módu vždy slabost, nechyběl jsem u módních přehlídek,“ vyznává se Provost a vzpomíná na svou spolupráci s filmovými hvězdami. S mnohými z nich se opět rád viděl na filmovém festivalu v Cannes, ze kterého do Monte Carla přiletěl. „Je důležité se vzájemně poznat, komunikovat, navštěvovat nejrůznější akce, klíčem k mému řemeslu je totiž zákazník a jeho sny,“ vysvětluje nutnost návštěvy podobných akcí Provost.

Nahrávám video

Franck Provost:

„Zákazník chce mít krásný účes a byznys ho nezajímá, pro mne je ale obojí stejně důležité.“


V současnosti řetězec Franck Provost kombinuje dva způsoby tvorby sítě poboček. V celkovém počtu 2500 salonů tak najdeme 400 klasických poboček, ve kterých pracuje zhruba 3000 lidí. Zbytek tvoří pobočky zakládané metodou franchisingu, ve kterých se o zákazníkovi vlasy stará 20 tisíc zákazníků. „Myslím, že pro majitele představuje franchising jistotu, ví, že já jako majitel jsem do systému investoval ještě dříve než začali podnikat,“ uklidňuje budoucí franšízanty Provost. Celkově jeho řetězec denně ostříhá na 150 tisíc klientů.


Nejvíce se obchodu kadeřnického řetězce daří pochopitelně ve Francii, kde má také nejvíce salonů. Těžiště aktivit však hodlá v budoucnu přesunout do Číny a Indie. „Právě tady čekají podle nás světový byznys největší příležitosti,“ dodává francouzský podnikatel roku. Provost tvrdí, že probíhající krize má špatné i dobré stránky. „Díky ní jsme si uvědomili, že nikdy není vyhráno, že musíte být stále ve střehu, krize nás donutila, abychom podnik ještě lépe spravovali, abychom se více obraceli na zákazníka a byli daleko vstřícnější a zároveň obezřetnější,“ analyzuje dopady světové recese zakladatel kadeřnické sítě.

Provost poodhaluje své plány:

„Věřím, že podniky, které tuto krizi překonají, z ní vyjdou posíleny a díky lepšímu managementu budou schopny převzít firmy, které tak opatrné nebyly a musely skončit. Právě na tenhle moment čekáme.“

  • Filmový festival v Cannes autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/10/908/90771.jpg
  • Franck Provost autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/10/908/90770.jpg
  • Franck Provost autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/10/908/90769.jpg

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Ekonomika

Důchody by od příštího roku mohly vzrůst o zhruba tři sta korun

Průměrný důchod by mohl od příštího ledna vzrůst zhruba o tři sta korun měsíčně, tedy o necelé jedno a půl procenta. České televizi to řekl ministr práce a sociálních věcí Aleš Juchelka (ANO). Pokud to tak bude, půjde o nejmenší nárůst od roku 2017. Všem penzistům by přitom měl stát přidat stejně. Státní rozpočet by plošné navýšení penzí o 300 korun vyšlo na deset miliard.
před 17 hhodinami

VideoDesetiprocentní clo pro EU není smrtící, shodli se Zdechovský a Staněk

Prezident USA Donald Trump uvalil na šedesát zemí světa nová cla ve výši deseti, respektive 12,5 procenta. EU spadá do první kategorie, zatížena je desetiprocentními tarify. Podle Bílého domu mají cla zamezit dovozu zboží, které vzniklo s využitím nucené práce. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) v Událostech, komentářích moderovaných Lukášem Dolanským uvedl, že desetiprocentní clo „není smrtící“ a že se vztahy mezi Bruselem a Washingtonem za posledních 150 dní zlepšily. „Aktuálně deset procent není smrtících, ale je to výzva a popud pro EU, aby dělala vše pro to, aby zvyšovala konkurenceschopnost svých podniků,“ řekl europoslanec Antonín Staněk (Motoristé). Připustil také, že výrok o nucených pracích může vyvolávat pochybnosti.
před 20 hhodinami

VideoVolkswagen je v problémech, chystá úspory a čelí kritice

Zisk automobilového koncernu Volkswagen se v druhém čtvrtletí letošního roku propadl o třetinu, oznámil šéf firmy Oliver Blume. Společnost čelí klesajícímu odbytu, silné konkurenci v Číně i vysokým nákladům v Německu. Podle Blumeho koncern na změny už v posledních letech reagoval – jenže geopolitické krize i americká cla nutí k dalším krokům. Výrobce tak plánuje balíček úspor, který zahrnuje uzavření čtyř továren i propuštění až sta tisíc lidí. Nejvyšší vedení ho chce schválit do konce roku. Zaměstnanci však chtějí od září proti škrtům protestovat. Proti je i spolková země Dolní Sasko. Patří jí pětina akcií, což je nejvíce po zakladatelské rodině Porsche. Součástí skupiny Volkswagen Group je i česká firma Škoda Auto. Té se v tuzemsku i v zahraničí daří. Momentálně je druhou nejprodávanější značkou aut v Evropě a za první pololetí dodala přes půl milionu vozů do celého světa.
24. 7. 2026

Eurobankovky získají novou podobu. Občané mohou vybírat z deseti návrhů

Evropská centrální banka představila užší výběr návrhů nových eurových bankovek. Zadáním byla témata „Evropská kultura“ a „Řeky a ptactvo“.
24. 7. 2026

Čína přidala na sankční seznam i českou firmu Tatra Trucks

Mezi firmami, které Čína přidala na svůj exportní sankční seznam, je i česká firma Tatra Trucks vyrábějící těžké nákladní, vojenské a speciální automobily. Napsala to agentura AFP. Subjektům na seznamu Čína s okamžitou platností přestane dodávat zboží dvojího užití, tedy použitelné k civilním i vojenským účelům, uvedla agentura Reuters. Evropská komise krok Pekingu analyzuje, informovala její mluvčí Paula Pinhová.
24. 7. 2026Aktualizováno24. 7. 2026

Čína vyrobila první obří loď se solárními panely. Uveze tisíce aut

Čína byla ještě nedávno mezi výrobci lodí v podstatě outsiderem. To se ale rychle mění. Důkazem je nejnovější plavidlo, které si od ní koupila jihokorejská společnost.
24. 7. 2026

TikTok porušuje pravidla pro ochranu dětí na internetu, uvedla Evropská komise

Evropská komise (EK) předběžně shledala, že čínská sociální síť pro sdílení krátkých videí TikTok porušuje unijní nařízení o digitálních službách (DSA). Nedostatečně podle ní chrání nezletilé v on-line prostředí. Společnosti hrozí vysoká pokuta.
24. 7. 2026

USA představily nová cla na hlavní obchodní partnery, pro EU bude deset procent

Americká administrativa ve čtvrtek večer oznámila nová cla ve výši 10 procent a 12,5 procenta. Nahradí desetiprocentní dočasné clo, jehož platnost končí v noci na pátek SELČ, uvedly agentury. Cla se týkají šesti desítek zemí, které představují zhruba 99 procent dovozu do Spojených států, a to včetně Evropské unie. Pro země EU bude platit základní desetiprocentní clo. Zahraniční státy americká cla kritizují a považují je za neopodstatněná.
23. 7. 2026Aktualizováno24. 7. 2026

Evropský pohled

ČT24 každý den vybírá z obsahu publikovaného evropskými veřejnými médii, členy Eurovize.