Gross koupil kromě bytu na Floridě i dům ve Slivenci

Praha - Luxusní byt na Floridě za 13 milionů korun nezůstal jedinou nemovitostí, kterou si rodina bývalého sociálně demokratického premiéra Stanislava Grosse v březnu pořídila. Grossovi ve stejné době koupili za několik milionů i domek ve Slivenci na kraji Prahy. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes (MfD) s odvoláním na výpis z katastru nemovitostí, podle kterého se převod uskutečnil 25. března.

Kolik přesně expremiér za dům zaplatil, není jasné. Podle jedné z Grossových nových sousedek prý jedna z realitních kanceláří domek nabízela za 14 milionů korun. Podle MfD je ale možné, že si Grossovi dohodli slevu.

Expremiér tak investuje peníze, které před rokem za zvláštních okolností získal na obchodu s akciemi firmy Moravia Energo, píše MfD. Koupil je údajně od přítele za 21 milionů korun a obratem prodal za sto milionů. Policie transakci stále vyšetřuje.

Podle MfD Grossovi dům koupili od šedesátileté majitelky, která žije na pražském Proseku. Nenápadný rodinný domek s béžovou omítkou podle listu žádným luxusem neohromuje a podle architektury byl postaven zřejmě někdy před 30 lety. Zastavěná plocha je pouhých 90 metrů čtverečních, zahrada má rozlohu více než 1000 metrů čtverečních. Dům zřejmě čeká rekonstrukce.

Gross odešel z funkce předsedy vlády v dubnu roku 2005 poté, co nedokázal uspokojivě vysvětlit, kde získal 2,5 milionu korun, které v roce 1999 zaplatil jako zálohu za byt na pražském Barrandově. V září poté rezignoval na pozici předsedy ČSSD a oznámil konec vrcholné politické kariéry. Policie pak v prosinci dospěla k závěru, že Gross se při nákupu bytu nedopustil trestného činu.

Vydáno pod