Znojemští policisté chytili falešného kolegu

Znojemsko – Tuto neděli se policistům ze Znojma podařilo chytit falešného strážce zákona přímo při činu. Než skončil v poutech opravdových policistů, přivydělával si pokutováním polských řidičů na silnici mezi Znojmem a Pohořelicemi. Vybaven byl starým odznakem městské policie, policejním tričkem a ve svém autě měl i modrý maják. Teď je stíhaný za podvod a hrozí mu až dva roky vězení.

Třiadvacetiletý mladík ze Znojemska vymyslel svérázný způsob trávení nedělních večerů. Ve své černé Octavii combi s modrým majáčkem za sklem zastavoval na silnici ze Znojma do Pohořelic auta s polskou poznávací značkou, která překročila nejvyšší povolenou rychlost. Scénář jeho nedělních výletů byl vždy stejný. V úseku mezi odbočkami na Oleksovice a Miroslav si vytipoval auto a jel za ním až do chvíle, kdy řidič překročil rychlost. V tu chvíli zapnul majáček a řidiče zastavil. Prokázal se starým odznakem městské policie a vyžádal si doklady od vozidla a řidičský průkaz. Vrácení dokladů pak podmiňoval zaplacením pokuty ve výši sto až šest set euro v hotovosti.

Policejní video ze zatčení falešného policisty (zdroj: ČT24)

Vybíral si cizince, protože předpokládal, že budou spěchat, pokutu zaplatí v hotovosti a nebudou mít zájem o zdlouhavé řešení přestupku ve správním řízení. Vybrat pokutu se mu podařilo celkem třikrát a přišel si tak v přepočtu na devatenáct tisíc korun. Při pátém pokusu ho ale zadržela policie těsně před uhrazením částky. Policii na falešného kolegu upozornil jeden z okradených řidičů. Ten hned po zaplacení pokuty neváhal a jel vše oznámit na policii do Znojma.

Vybavení falešného strážce zákona nebylo ani zdaleka dokonalé, právě proto si vybíral auta s polskou poznávací značkou. Do jeho vybavení patřilo kromě již zmíněného odznaku městské policie také černé tričko s nápisem policie, které běžně strážníci nosí. V autě měl i modrý majáček a prokazoval se skutečnou policejní nášivkou. Sám pak přiznal, že tyto věci koupil většinou na internetu a to zcela bez problémů.

Vydáno pod