Rentgen na poliklinice ve Frýdlantě obsluhovala opilá zdravotní sestra

Frýdlant n.O. – Na poliklinice ve Frýdlantě nad Ostravicí obsluhovala rentgen opilá zdravotní sestra. Zjistila to policie, kterou anonymně upozornil jeden z pacientů. Šedesátiletá sestra dostala okamžitě výpověď. „Šedesátiletá žena měla v dechu 2,71 promile alkoholu a při opakované zkoušce po půlhodině 2,65 promile. Nebyla schopná výslechu, takže uzavřela pracoviště s tím, že se k výslechu dostaví ve čtvrtek,“ uvedl mluvčí frýdecko-místecké policie Vlastimil Starzyk.

Na linku 158 zavolal ráno anonymně jeden z pacientů s tím, že mu připadá obsluha rentgenu opilá. Policejní hlídka pak na kliniku vyrazila zhruba v devět hodin ráno. Případ kriminalisté vyšetřují pro podezření z ohrožení pod vlivem návykové látky, za což hrozí sestře až rok vězení a také zákaz činnosti. 

Radiodiagnostické oddělení ve Frýdlantě nad Ostravicí je detašovaným pracovištěm Polikliniky Místek. Ředitelka Polikliniky Kateřina Valentová řekla, že pracovnice byla okamžitě propuštěna. „Jednalo se o ženu v důchodu, která u nás pracovala krátce a na částečný úvazek. Nikoho nepoškodila, ani nemohla. Dnešním dnem byla propuštěna, tím je pro nás tato záležitost ukončena,“ řekla Valentová.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Archiv

Válka na Blízkém východě minutu po minutě: říjen 2023

1. 12. 2023

Za smrt pacientky ve zlínské nemocnici může personál, konkrétního viníka ale policisté nenašli

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně pochybila při endoskopickém výkonu, po kterém jedna pacientka zemřela a jedna byla těžce zraněna. Podle policie selhal zdravotnický personál, když zaměnil sterilní látku za desinfekci. Konkrétního viníka se ale nepodařilo najít a kriminalisté tak případ odložili. Informovala o tom mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Nemocnice je v současnosti vyšetřována také kvůli nákaze pacientů a personálu salmonelózou – celkem onemocnělo 68 lidí.
16. 1. 2020

Před 30 lety se snídalo u Mitterranda. Husák musel počkat, přednost dostal Havel

Za tradiční prvenství Francoise Mitterranda bývá považován fakt, že se stal prvním socialistickým prezidentem v dějinách Francie. Výrazná osobnost evropské politiky 20. století má ovšem význam i pro dějiny české, potažmo československé – Mitterrand byl totiž prvním západním státníkem, který před rokem 1989 jednal s představiteli tuzemského disentu, a postavil je tak téměř na roveň Husákovy a Jakešovy nomenklatury.
9. 12. 2018

Ferdinand Peroutka. Muž střední cesty, kterou zavály dějiny

Novinář Ferdinand Peroutka, nejzvučnější hlas české názorové publicistiky 20. století a břitký kritik nacistické i komunistické totality, označil svého předchůdce Karla Havlíčka Borovského v dobrém slova smyslu za muže střední cesty. On sám jím byl také - jen mu ji zavály dějiny. Od jeho smrti právě uplynulo čtyřicet let.
25. 2. 2015Aktualizováno20. 4. 2018
Načítání...