Policie dopadla dva mladíky, kteří v Brně surově týrali důchodce

Brno – Policie zadržela v Brně dvojici mladíků, kteří měli neobvykle brutálním způsobem týrat sedmdesátiletého důchodce. Chtěli po něm, aby jim vydal svou penzi ve výši přibližně 6 000 korun. Pachatelé nutili seniora jíst pepř, pít olej, bili ho dřevěnými deskami a pálili nažhavenou lžičkou a vidličkou.

Důchodce žije sám v zahradní chatce v brněnské Kaštanově ulici. Do ní útočníci údajně vtrhli v pondělí a začali seniora týrat. Muži prý hrozili, že pokud vyhledá pomoc, tak mu vypálí oči. Vše mělo za cíl, aby jim ve středu odevzdal důchod, uvedla policie.   

Muž patří do skupiny sociálně vyloučených, šek na důchod mu chodí pravidelně na sociální odbor brněnského magistrátu. „Když si pro něj ve středu přišel, byl zbitý, třepal se a plakal,“ uvedl pracovník odboru Ondřej Baláš. Pachatelé podle policie čekali, až oběť vyjde ven a půjde s nimi hotovost vybrat. Úředníkům se podařilo je nalákat dovnitř a přivolat policii.   

Reportáž: Týrání bezdomovce (zdroj: ČT24)

„Zadrženým nyní hrozí za vydírání tři až osm let vězení. Soud jistě zohlední, čím vším si musela oběť, mimo jiné zcela bezproblémový člověk, který se potýká s vlastními potížemi, projít,“ uvedl kriminalista Pavel Kříž.