Ostravští bezdomovci stanují v kostele

Ostrava – Lidé bez domova získali v mrazivém počasí dočasné přístřeší v bývalém husitském kostele. Kromě noclehu zde navíc dostanou také čaj a polévku. Ubytování jim poskytla Charita Ostrava spolu s Armádou spásy. Charita provozuje i svá denní centra. Ta noční ale při současných mrazech zdaleka nestačí. Snaží se je proto neustále rozšiřovat. Pokud bude dále mrznout, budou prostory kostela otevřené možná až do konce zimy.

Prostory kostela, který nenavštěvují věřící už několik let, se lidem v nouzi otvírají pouze v případě, že teplota tři po sobě následující noci klesne pod –5°C. „Jakmile se ale noční centrum otevře, běží už celý týden,“ dodal vedoucí útvaru služeb sociální prevence Charity Ostrava Vojtěch Curyl.

„Venku je to nanic, nepustí nás na nádraží ani do jiného objektu, tady alespoň můžeme spát,“ řekl ČT Miroslav Konarski. Na to, že je bez domova, si nestěžuje. Zimy jsou ale podle jeho slov těžké. Charita proto nabízí kromě ubytování a jídla i nové, teplé oblečení. V kontaktním centru je k dispozici i základní hygiena.

Reportáž Evy Lankočí (zdroj: ČT24)

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Archiv

Válka na Blízkém východě minutu po minutě: říjen 2023

1. 12. 2023

Za smrt pacientky ve zlínské nemocnici může personál, konkrétního viníka ale policisté nenašli

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně pochybila při endoskopickém výkonu, po kterém jedna pacientka zemřela a jedna byla těžce zraněna. Podle policie selhal zdravotnický personál, když zaměnil sterilní látku za desinfekci. Konkrétního viníka se ale nepodařilo najít a kriminalisté tak případ odložili. Informovala o tom mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Nemocnice je v současnosti vyšetřována také kvůli nákaze pacientů a personálu salmonelózou – celkem onemocnělo 68 lidí.
16. 1. 2020

Před 30 lety se snídalo u Mitterranda. Husák musel počkat, přednost dostal Havel

Za tradiční prvenství Francoise Mitterranda bývá považován fakt, že se stal prvním socialistickým prezidentem v dějinách Francie. Výrazná osobnost evropské politiky 20. století má ovšem význam i pro dějiny české, potažmo československé – Mitterrand byl totiž prvním západním státníkem, který před rokem 1989 jednal s představiteli tuzemského disentu, a postavil je tak téměř na roveň Husákovy a Jakešovy nomenklatury.
9. 12. 2018

Ferdinand Peroutka. Muž střední cesty, kterou zavály dějiny

Novinář Ferdinand Peroutka, nejzvučnější hlas české názorové publicistiky 20. století a břitký kritik nacistické i komunistické totality, označil svého předchůdce Karla Havlíčka Borovského v dobrém slova smyslu za muže střední cesty. On sám jím byl také - jen mu ji zavály dějiny. Od jeho smrti právě uplynulo čtyřicet let.
25. 2. 2015Aktualizováno20. 4. 2018
Načítání...