Olomouc v repríze loňského pohárového finále vyzve Spartu

Praha - Hlavním tahákem čtvrtfinále poháru České pošty bude ve dvoukolovém klání souboj Olomouce se Spartou, v němž budou Pražané chtít soupeřit oplatit porážku z loňského finále. Ještě větší náboj utkání dodává fakt, že se oba týmy, které spolu bojují na špici ligové tabulky, v sobotu poměří i v nejvyšší soutěži.

Sparta jde do pohárové bitvy s Olomoucí povzbuzená výhrou v sobotním šlágru ligy s Plzní, po kterém se na Západočechy bodově dotáhla v čele tabulky. Pohárovou soutěž Letenští dávají na stejnou úroveň, zatím v ní ale příliš neexcelují: Přes druholigový Žižkov a vzápětí i Jihlavu přešli až po penaltovém rozstřelu.

„Budeme chtít hrát tak, abychom Olomouc zdolali ještě před rozstřelem,“ uvedl s nadsázkou kouč Sparty Vítězslav Lavička. „Do třetice bychom to pokoušet už nechtěli, jednou to vyjít nemusí,“ upozornil brankář Marek Čech, který v poháru dostává šanci místo jedničky Tomáše Vaclíka. A právě při penaltové loterii Čech pokaždé zazářil několika chycenými pokusy.

Čech teď zřejmě znovu dostane šanci, možná i další hráči širšího kádru. Podobně smýšlejí při nabitém programu i Hanáci. Olomouc loni při pohárovém triumfu získala první velkou trofej v historii a velkou motivací je pro ni obhajoba. Otázkou je, jak se Sigma vyrovná s páteční ligovou prohrou v Liberci. Ta přišla po čtyřech jarních triumfech za sebou.

„Nic se neděje, zvedneme hlavu a jedeme dál. Máme sílu na to, abychom Spartu porazili. Každopádně ty dva zápasy proti ní nám ukážou, jak na tom opravdu jsme,“ připomněl olomoucký brankář Zdeněk Zlámal blížící se dvojzápas s letenským klubem během tří dnů.

Plzeň také v poháru myslí vysoko. Proti Jablonci by si ráda spravila chuť po nezdaru na Spartě, po němž Západočechy stihla kritika za nebývale bojácný výkon. Viktorii teď může povzbudit fakt, že v posledních třech ligových zápasech pokaždé dokázala v Jablonci zvítězit. Rovněž trenér Pavel Vrba dopředu slibuje, že sestavu na několika místech obmění.

Liberec se k soutěži hodně upíná, neboť z ligy má na postup do evropských pohárů už spíš jen teoretickou naději. Teplice naopak řeší spíš záchranářské starosti, ale rády by si zopakovaly loňské čtvrtfinále, kdy právě Liberec vyřadily ze hry. „Dobře si na to vzpomínáme a uděláme všechno pro to, aby se něco takového teď neopakovalo. Jsme obezřetní, i když je soupeř letos v ligové tabulce níž, než každý čekal,“ řekl kouč Liberce Jaroslav Šilhavý.

Vydáno pod