Mladík se přiznal k brutální vraždě maturantky z Hulína

Zlín - Jednadvacetiletý muž ze Zlína se dnes doznal k brutální vraždě devatenáctileté dívky v Hulíně na Kroměřížsku. Dívka byla nalezena ráno v pátek 10. června mrtvá v bytě na sídlišti Družba. Obviněný se vyšetřovateli a státnímu zástupci přiznal, že ji nejprve škrtil a pak podřezal. Mladíkovi hrozí za vraždu 15 až 20 let vězení či výjimečný, v krajním případě až doživotní trest.

Podle krajské policejní mluvčí Jany Bartíkové si muž vyžádal rozmluvu sám. „Jako motiv svého činu uvedl strach z případného prozrazení jejich poměru,“ uvedla Bartíková. Kriminalisté ještě čekají na zpracování znaleckých posudků, dnešní doznání obviněného jim však vyšetřování podstatně usnadnilo. Podle Bartíkové je reálné, že věc bude v horizontu tří až čtyř měsíců projednávat soud. Státní zástupce Roman Kafka dnes také zamítl stížnost obviněného proti zahájení trestního stíhání.

Po nálezu těla kriminalisté nejprve prověřovali možnost, zda dívka nespáchala sebevraždu, pitva ale prokázala, že zemřela násilnou smrtí. Dívku, která nedávno skládala maturitu na kroměřížské obchodní akademii, v bytě našel podřezanou její přítel, kterého ještě ve čtvrtek večer vyprovodila na noční směnu do práce. Policisté po několika dnech zadrželi obviněného v bytě ve Zlíně. Muž nejprve vinu odmítal, když tvrdil, že pouze byl svědkem úmrtí poškozené.

NO COMMENT: Policie odvedla obviněného mladíka do vazby (zdroj: ČT24)

Podle kriminalistů však pachatel mladou ženu nejprve několik minut dusil a poté ji nejméně sedmi řeznými ranami kuchyňským nožem s čepelí dlouhou asi 17 centimetrů prakticky oddělil hlavu od těla. Vyšetřovatel případ označil za jeden z vůbec nejbrutálnějších ve Zlínském kraji za několik posledních let.

Od minulého čtvrtka je obviněný ve vazební věznici. Již dříve byl trestán pro výtržnictví a vydírání, za poslední skutek je ještě ve zkušební době podmíněně odloženého trestu. Podle Kafky je reálné, že soud muži uloží výjimečný trest nad 20 lety.

Policisté odvedli do vazby mladíka obviněného z brutální vraždy dívky z Hulína
Zdroj: ČT Brno