Mladá žena naletěla „vdovci z Ghany“. Místo sňatku přišla o stovky tisíc

Brno - Osmadvacetiletou ženu z Brněnska připravil v uplynulých dnech o 420 tisíc korun sňatkový podvodník. Seznámila se s ním před časem na sociální síti. Tvrdil o sobě, že je devětačtyřicetiletý vdovec z Ghany, pracuje jako inženýr na lodi a má slušný příjem. Ženě navrhl sňatek v ČR. Pak se ale ozval ze Středoafrické republiky jeho známý s tím, že virtuální přítel měl autonehodu, a potřebuje zaslat peníze na ošetření v nemocnici.

„Žena, zřejmě zaslepena láskou, tedy neváhala a na účet kamaráda zraněného muže postupně zaslala 420 tisíc korun. Pak ale zjistila, že vše je jen podvod,“ uvedla mluvčí policie Andrea Straková. Protože podobných případů se stalo v regionu více, vyzvala veřejnost k opatrnosti při navazování citových vztahů přes sociální sítě.

Muž vystupoval velmi seriózně. Přítelkyni z Brněnska slíbil, že jí založí účet, na který převede milion eur, pak přijede do České republiky a vezmou se. Vše se změnilo po telefonátu ze Středoafrické republiky. V něm se důvěřivá žena dozvěděla, že jejímu budoucímu partnerovi hrozí po nehodě amputace nohy.

Žena zároveň dostala informaci, že slíbený milion eur je již uložený na účtu zahraniční banky. Aby bylo možné čerpat z něj peníze, je prý třeba zaplatit poplatek jako potvrzení legalizace peněz ve výši 7 500 eur. Žena ale částku zaplatit odmítla.

„Jednak už neměla peníze, a také pochopila, že vysněný muž zřejmě není ten, za koho se vydával. Poté se obrátila na policii,“ doplnila mluvčí. Dohledat pachatele v takovýchto případech je podle kriminalistů téměř nemožné.