Házenkářské dorostenky v Hodoníně vybojovaly postup na EURO

Hodonín - Druhé místo zaznamenala v mezinárodní konfrontaci česká reprezentace dorostenek. Úspěch na kvalifikačním turnaji v Hodoníně pro mladé házenkářky zároveň znamenal postup na Mistrovství Evropy do Polska. Nad síly národního týmu se ukázal pouze výběr Rumunek, které na šampionát zamíří také.

Hodonínský turnaj potvrdil sílu českého dorosteneckého výběru. Tým nejdřív deklasoval Ázerbájdžán 62:8 a vysněný postup si zajistil čtyřgólovou výhrou nad ambiciózním Tureckem. „Pro nás to byla obrovská zkušenost, protože jsme poznaly různé styly hry. Turnaj nám také ukázal, co musíme dopilovat. V obraně totiž ještě dost zmatkujeme, zatímco v útoku máme některé kombinace už povedené, jen si je musíme víc natrénovat,“ vysvětlila slabiny českého týmu kapitánka Markéta Jeřábková.

Rozhovor s Markétou Jeřábkovou (zdroj: ČT24)

Fanoušky v Hodoníně mohlo těšit, že se v reprezentačním dresu představilo hned několik hráček z jižní Moravy. Výběr, který se až v závěrečném zápase musel po prohře 26:33 sklonit před Rumunkami, navíc koučoval trenér interligového Zlína Jan Salač. „Naším cílem byl postup na EURO, což jsme splnili. Chtěli jsme k tomu přidat i první místo, protože to by pak znamenalo lehčí soupeře ve skupině, ale nedá se nic dělat. Teď počkáme na rozlosování a pokusíme se co nejlépe připravit,“ má jasno trenér Salač.

Rozhovor s trenérem Janem Salačem (zdroj: ČT24)

Na hledání nejsilnější sestavy má trenér Salač už jen pár měsíců, evropský šampionát začíná patnáctého srpna v Polsku. „Holky ukázaly, že dokážou hrát s každým. Šňůru devíti výher v řadě přerušila až prohra s Rumunskem, takže my do Polska rozhodně pojedeme se vztyčenou hlavou,“ řekl Salač.

Vydáno pod