Extraliga stolních tenistů: Havířov prohrál s favoritem

Havířov - Ve včerejším 15. kole extraligy stolních tenistů přivítal Baník Charvát Havířov úřadujícího mistra a průběžně druhý celek nejvyšší české soutěže Sokol Králův Dvůr. I přes dobrý vstup do utkání prohráli stolní tenisté Havířova s favoritem jasně 1:4.

První utkání, do něhož nastoupil za domácí klub osmnáctiletý Michal Beneš proti dvacetiletému odchovanci havířovského klubu v dresu Králova Dvoru -  Pavlu Širůčkovi - mohlo fanoušky Baníku naladit pozitivně. Michal Beneš nedal zkušenějšímu soupeři šanci, vyhrál 3:0 na sety a získal úvodní bod pro Havířov. Jenže Benešův úspěch zůstal jediným. V dalších třech duelech hosté neztratili ani set. V posledním zápase opět Beneš změřil síly s dalším exhavířovským hráčem Radkem Košťálem. Velezkušená česká dvojka v souboji s mladým Benešem zakolísala pouze ve třetím setu. V sadě čtvrté však Košťál přejel Beneše 11:2 a svým druhým vítězstvím přispěl k výhře Králova Dvoru v poměru 4:1 na zápasy.

Reportáž Davida Knebla (zdroj: ČT24)