Budoucí lékaři zbavovali děti strachu z bílých plášťů

Ostrava - Studenti lékařské fakulty Ostravské univerzity proměnili jednu z mateřských školek v nemocnici pro medvídky. Tříleté děti se zábavnou formou snažili zbavit strachu z bílých plášťů. Ostravští medici se tak stali součástí mezinárodního projektu studentů lékařských fakult.

Herna školky na Špálově ulici v Ostravě se proměnila v nemocnici. Dvanáct budoucích lékařů udělalo ze tříletých dětí pacienty, ale i své kolegy. Medici přišli za dětmi v rámci svého volna a v bílých pláštích – záměrně, aby dětem ukázali, že se této barvy v ordinaci bát nemusí. Většinu pomůcek vyrobili studenti pro děti sami, ale třeba o rentgenové snímky požádali své kamárady a rodinné příslušníky. „My jsme nas to kývli hlavně z toho důvodu, že je to hodně interaktivní, ty děti jsou neustále v akci, vyzkoušejí si to na vlastní kůži a tím prožitkovým učením se nejvíc dozví a zapamatují,“ myslí si ředitelka MŠ Špálova Jarmila  Krnovská. Do konce semestru chtějí medici navštívit ještě jednu školku. Od září ale chtějí v nemocnici pro medvídky proměnit několik dalších.

Reportáž Ivy Bartoňové (zdroj: ČT24)

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Archiv

Válka na Blízkém východě minutu po minutě: říjen 2023

1. 12. 2023

Za smrt pacientky ve zlínské nemocnici může personál, konkrétního viníka ale policisté nenašli

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně pochybila při endoskopickém výkonu, po kterém jedna pacientka zemřela a jedna byla těžce zraněna. Podle policie selhal zdravotnický personál, když zaměnil sterilní látku za desinfekci. Konkrétního viníka se ale nepodařilo najít a kriminalisté tak případ odložili. Informovala o tom mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Nemocnice je v současnosti vyšetřována také kvůli nákaze pacientů a personálu salmonelózou – celkem onemocnělo 68 lidí.
16. 1. 2020

Před 30 lety se snídalo u Mitterranda. Husák musel počkat, přednost dostal Havel

Za tradiční prvenství Francoise Mitterranda bývá považován fakt, že se stal prvním socialistickým prezidentem v dějinách Francie. Výrazná osobnost evropské politiky 20. století má ovšem význam i pro dějiny české, potažmo československé – Mitterrand byl totiž prvním západním státníkem, který před rokem 1989 jednal s představiteli tuzemského disentu, a postavil je tak téměř na roveň Husákovy a Jakešovy nomenklatury.
9. 12. 2018

Ferdinand Peroutka. Muž střední cesty, kterou zavály dějiny

Novinář Ferdinand Peroutka, nejzvučnější hlas české názorové publicistiky 20. století a břitký kritik nacistické i komunistické totality, označil svého předchůdce Karla Havlíčka Borovského v dobrém slova smyslu za muže střední cesty. On sám jím byl také - jen mu ji zavály dějiny. Od jeho smrti právě uplynulo čtyřicet let.
25. 2. 2015Aktualizováno20. 4. 2018
Načítání...