Brno hostilo Pecha Kucha night

Brno - Pecha Kucha [Peča-kuča] je japonský výraz pro povídání. Pod patronou Domu umění města Brna však ještě znamená netradiční setkání umělců, designérů, architektů, výtvarníků a všech kreativců, kteří chtějí svou práci ukázat veřejnosti. Zadání je jednoduché. Každý účínkující má 6 minut a 40 sekund (20 obrázků x 20 sekund) na to, aby publikum seznámil se svou prací. Tento formát pochází z dílny Klein Dytham architecture, kteří jej představili v japonském Tokiu v roce 2003. Projekt se rozšířil do celého světa. V současnosti jej hostí více než 230 měst.

Brněnská Pecha Kucha měla mezinárodní zastoupení. Diváci měli možnost vidět 15 prezentací. Své projekty představili hosté z Česka, Slovenska a Rakouska. „Pecha Kucha je otevřenou platformou. Na akci je možné se přihlásit. Touto cestou se můžeme dozvědět o spoustě zajímavých projektů, o kterých by se jinak nevědělo,“ sdělila organizátorka projektu Barbora Šedivá.

Zakladatelé Pecha Kucha shrnují filosofii projektu; většina měst nemá veřejný prostor, kde by lidé mohli neformálně ukázat svou práci. Na neformálnost setkání organizátoři kladou velký důraz a Pecha Kucha je tak výbornou možností sebeprezentace především pro mladé tvůrce. Akce bývá často pojímána jako večírek. Ten brněnský oživil svou hudbou DJ Click Joe.

Video Brněnská Pecha Kucha
video

Brněnská Pecha Kucha