Okradli mrtvého majitele domu, prozradil je život na vysoké noze

Začali utrácet a žít na vysoké noze, a to je prozradilo. Řeč je o matce se synem, kteří bydleli v podnájmu u jednoho muže v Dolních Kounicích. Po jeho náhlé smrti u něj policisté nenašli peníze za prodaný dům a tak podezření padlo právě na nájemníky. Ti se nekonec přiznali, že mu krátce po smrti část peněz ukradli.

Alkoholové dýchánky pana domácího a nájemníků nebyly podle lidí z Dolních Kounic v tomto domě nic neobvyklého. Třiačtyřicetiletý majitel koncem roku dům za 750 tisíc korun prodal a společné pití alkoholu bylo na denním pořádku. Muž pak náhle zemřel.

Kriminalisté se o celou věc začali zajímat poté, když se po mrtvém muži nenašli peníze z prodeje domu a nájemníci najednou změnili styl života. „Koupili si auto a značkové oblečení. To byl jasný signál, že by mohli mít v této záležitosti prsty,“ popsal úvahy vyšetřovatelů policejní mluvčí Bohumil Malášek.

K ukradeným penězům v hodnotě sto tisíc korun se nájemníci policii nakonec při výsleších přiznali, kam se ale poděl zbytek ze 750 tisíc musí krimminalisté ještě zjistit.

Video Tiskový mluvčí policie Bohumil Malášek k případu
video

Tiskový mluvčí policie Bohumil Malášek k případu

Tiskový mluvčí policie Bohumil Malášek k případu

Sousedka okradeného k případu