V Brně zastřelili bývalého policistu

Brno - Bývalého policistu zastřelili v pondělí večer v městské části Brno - Žebětín. Podle obyvatel Žebětína se kolem 22:00 hodiny v pondělí v noci ozvalo několik střel rychle za sebou. Svědci uvádějí, že obětí je bývalý kriminalista, který se měl v současnosti zabývat obchodem s nemovitostmi. Den před střelbou si měl místo obhlížet mladík s kapucí. Na oběť jedoucí v autě pachatel vystřelil dávku z automatické zbraně. Automobil pak havaroval.

Na místě, v ulici Prokopův kopec, začala téměř okamžitě pátrací akce, do níž se zapojilo několik desítek policistů i vrtulník s termovizí, pachatele ale policisté zatím neobjevili.

Pachatel na auto vystřelil mezi 22:00 a 22:30 několik ran z dosud neurčené střelné zbraně. Dvě kulky zasáhly expolicistu do hlavy.

Video Šéf brněnské kriminálky Libor Kachlík popisuje trestný čin
video

Šéf brněnské kriminálky Libor Kachlík popisuje trestný čin

Šéf brněnské kriminálky Libor Kachlík popisuje trestný čin

Reportáž Anety Hronové

Muž odešel od policie před pěti lety. Nyní podnikal v několika oborech, například ve stavebnictví a zprostředkování obchodů. Jeho podnikatelské aktivity nyní policie zkoumá. V minulosti pracoval na hospodářské kriminální policii v Brně. Vyšetřoval trestné činy hospodářského charakteru.

Důvod vraždy policie nezná. „Verze motivů jsou stanoveny, může to souviset s případy, které vyšetřoval, ale není to jediná verze,“ uvedl Kachlík. „Není to jediná verze, těch verzí je několik, nerad bych se k těm dalším verzím vyjadřoval,“ dodal.

Vyšetřování teď může trvat i několik měsíců. Policie zatím vyslýchá svědky a vyzývá všechny, kdo by mohli mít nějaké důležité informace, aby se jí co nejdříve ozvali.