Policie ukončila vyšetřování útoku na Sobotku. Násilníka navrhuje obžalovat

Brno - Policie ukončila v uplynulých dnech vyšetřování útoku na poslance Bohuslava Sobotku (ČSSD), který se stal v květnu na brněnském předvolebním mítinku. Kriminalisté navrhují obžalovat osmačtyřicetiletého muže, jenž dal politikovi ránu pěstí do obličeje, ze dvou trestných činů. Uvedl to dnes mluvčí brněnské policie Bohumil Malášek.

Útočníkovi hrozí za násilí proti úřední osobě a výtržnictví až šest let vězení.  Důvodem útoku prý byla nespokojenost muže s projednáváním stížností, které podal na Sobotku, když byl lídr ČSSD ministrem financí. Tehdy byla příčinou jeho výhrad deregulace nájemného. V době útoku byl muž opilý - měl 1,88 promile alkoholu. Noc strávil v policejní cele. Nyní je stíhán na svobodě.

Sobotka byl útokem viditelně otřesen, byl nečekaný. Stal se po jeho projevu. K politikovi přistoupil muž. Všichni kolem se domnívali, že chce Sobotkovi něco sdělit. Místo toho jej ale silně udeřil. Sobotka musel být hospitalizován. Následně byl propuštěn do domácího léčení a nosil límec zpevňující krční páteř.

Napadení ostře odsoudili představitelé všech stran. Některá média v souvislosti s útokem upozornila na to, že bratr výtržníka je členem ČSSD a jejím zastupitelem za Brno-Maloměřice a Obřany. „Nyní má celý spis k věci státní zastupitelství, které rozhodne o dalším postupu,“ dodal Malášek.