Jeseníky zasypal sníh

Šumperk - V Jeseníkách konečně začalo zase sněžit. Přes noc napadlo deset až patnáct centimetrů nového sněhu. Silničáři proto vyrazili s veškerou technikou. Do terénu ale vyrazili také policisté, aby zkontrolovali připravenost řidičů na zimní provoz.

Sníh padal celé dopoledne. Například na Červenohorském sedle se navíc ke sněžení přidala také mlha. „Cesta byla katastrofální, protože celou dobu sněžilo, takže jsme museli jet pomalu,“ potvrdil jeden z řidičů. „V současné chvíli neevidujeme žádnou dopravní nehodu. Všechny cesty jsou sjízdné s maximální opatrností,“ uvedl tiskový mluvčí Policie ČR Šumperk Josef Bednařík.

Video Reportáž Evy Knajblové
video

Reportáž Evy Knajblové

S prvním větším sněhem vyrazili do terénu také policisté. V rámci preventivní akce zjišťovali, jestli mají řidiči v pořádku zimní pneumatiky. „K měření dezénu pneumatik používáme certifikovaný přístroj, který měří hloubku pneumatiky. Přiložíme k měřené pneumatice a okamžitě zjistíme výsledek,“ prozradil zástupce vedoucího dopravního inspektorátu PČR Šumperk Ivo Rýznar. Podle zákona musí mít osobní auta hloubku vzorku čtyři, nákladní pak šest milimetrů. Zimní gumy jsou od tohoto roku povinné.