Neznámá látka explodovala v ostravském bytě

Ostrava - Zatím neznámá látka explodovala včera večer v bytě v Ostravě-Michálkovicích. V tu chvíli tam byli tři lidé. Dva z nich utrpěli zranění. Evakuace obyvatel domu nebyla nutná. Experti teď zjišťují, o jakou látku šlo. 

Michálkovická ulice v Ostravě, dům číslo 185. Výbuch se ozval o půl deváté večer ve třetím patře. V tom okamžiku byli v bytě tři lidé. Jednačtyřicetiletého muže zranila exploze na rukou a v obličeji. Skončil na traumatologii v Městské nemocnici. Byl navíc opilý. „Po ošetření četných řezných ran byl transportován k vystřízlivění na záchytnou stanici a následně převezen do domácí péče,“ uvedl ředitel Městské nemocnice Ostrava Tomáš Nykel. Zranění utrpěl i další muž. Po ošetření v bytě ale podepsal revers a převoz do nemocnice odmítl. 

Video Reportáž Drahomíry Račákové
video

Reportáž Drahomíry Račákové

Policisté zajistili na místě mnoho stop. Povolali i specialisty - pyrotechniky a znalce z oboru chemie. Okolnosti exploze zkoumali vyšetřovatelé do pozdních nočních hodin. „V tuto chvíli probíhají výslechy zúčastněných, proč došlo k výbuchu, zatím nevíme,“ řekla mluvčí PČR Ostrava Gabriela Holčáková. Policie vyšetřuje případ jako podezření z obecného ohrožení. Neznámou látku teď mají v rukou experti. Pátrání po jejím původu může trvat i několik týdnů.