Návštěvníci divadla budou mít slevu v galerii a naopak

Návštěvníci Národního divadla moravskoslezského budou mít padesátiprocentní slevu na výstavy v Domě umění. Dvacetiprocentní slevu na představení zase poskytne divadlo těm návštěvníkům, kteří se prokáží vstupenkou z galerie. Dohodlo se na tom vedení obou institucí.

„S touto společnou nabídkou začneme od února,“ potvrdila marketingová ředitelka Národního divadla Moravskoslezského Eliška Nováková.

„Vycházíme z předpokladu, že divadlo i galerii navštěvuje zhruba stejný nebo velmi podobný okruh lidí. Rádi bychom takto podpořili jejich zájem o umění a kulturní dění v Ostravě,“ uvedl ředitel Galerie výtvarného umění v Ostravě Jiří Jůza.

Ředitel Národního divadla moravskoslezského Jiří Nekvasil zdůraznil, že je dobře, že spolupráce s galerií začíná právě nyní. „Vynikající výstavu Černá slunce, která tam právě probíhá, všem vřele doporučuji,“ řekl Nekvasil.

Mluvčí divadla Kateřina Ondřejková informovala, že nabídka platí zatím do konce roku 2012. Snížení ceny se nevztahuje na premiéry a speciální gala představní. „Slevu je možné uplatnit pouze na vstupenky zakoupené v plné výši ceny,“ uvedla Ondřejková.