Dračí lodě brázdily řeku Moravu

Kojetín - První boj o medaile mají za sebou kanoisté na dračích lodích. V Kojetíně na řece Moravě proběhl úvodní díl Českého poháru, který se konal jako mistrovství republiky na dlouhých tratích. Hned na startu sezony tak na dragony čekalo sedm a půl kilometru a vůbec nejdelší závod v celém seriálu.

Šampionát na dlouhých tratích se v Kojetíně jezdí s intervalovými starty a s pro dračí lodě netypickými obrátkami. V závodě žen si tuto činnost zjevně nejlépe nacvičily domácí posádky, které obsadily první dvě místa. Zvítězila loď Sport Fun Kojetín před Dračími křídly a pražskými Tragédkami. „Neříkám, že to bylo úplné překvapení, chtěly jsme to moc, ale do poslední chvíle jsme věděly, že to nebude jednoduché a jsme strašně rády,“ svěřila se kapitánka vítězné lodi Lucie Kotoučová.

V nejsilnější kategorii Premiér potvrdil v Kojetíně pozici hlavního favorita Dragonteam Nymburk. Úřadující mistři světa klubových posádek oplatili rok starou porážku lodi Kojetína, kterou porazili bezmála o minutu, bronz vybojoval Pražský výběr. „Hodně dlouhý závod, kritická místa byla, jsou tady mělčiny, takže tam se musí zabrat víc a pak se to zase rozjede, to je takové specifické, ale už jsme si zvykli, od loňska už víme, co nás čekalo, takže pohoda,“ konstatoval kapitán nymburské posádky Petr Bubanec.