Dračí lodě brázdily řeku Moravu

Kojetín - První boj o medaile mají za sebou kanoisté na dračích lodích. V Kojetíně na řece Moravě proběhl úvodní díl Českého poháru, který se konal jako mistrovství republiky na dlouhých tratích. Hned na startu sezony tak na dragony čekalo sedm a půl kilometru a vůbec nejdelší závod v celém seriálu.

Šampionát na dlouhých tratích se v Kojetíně jezdí s intervalovými starty a s pro dračí lodě netypickými obrátkami. V závodě žen si tuto činnost zjevně nejlépe nacvičily domácí posádky, které obsadily první dvě místa. Zvítězila loď Sport Fun Kojetín před Dračími křídly a pražskými Tragédkami. „Neříkám, že to bylo úplné překvapení, chtěly jsme to moc, ale do poslední chvíle jsme věděly, že to nebude jednoduché a jsme strašně rády,“ svěřila se kapitánka vítězné lodi Lucie Kotoučová.

V nejsilnější kategorii Premiér potvrdil v Kojetíně pozici hlavního favorita Dragonteam Nymburk. Úřadující mistři světa klubových posádek oplatili rok starou porážku lodi Kojetína, kterou porazili bezmála o minutu, bronz vybojoval Pražský výběr. „Hodně dlouhý závod, kritická místa byla, jsou tady mělčiny, takže tam se musí zabrat víc a pak se to zase rozjede, to je takové specifické, ale už jsme si zvykli, od loňska už víme, co nás čekalo, takže pohoda,“ konstatoval kapitán nymburské posádky Petr Bubanec.

Video Reportáž Miloše Korhoně
video

Reportáž Miloše Korhoně