Tenisový turnaj Prosperita Open vyhrál Francouz Dasnieres

Ostrava - Český tenista Jan Hájek v Ostravě nezopakoval turnajové vítězství z roku 2009. Nasazený hráč číslo jedna podlehl ve finále turnaje Prosperita Open Francouzi Johnatanu Dasnieresovi 0:2 na sety.

Jan Hájek vstoupil do finálového utkání dobře a hned v první hře sebral soupeři podání. To se mu v úvodní sadě povedlo ještě třikrát, jenže pokaždé hned vzápětí ztratil i svůj servis. Český tenista navíc nezvládl koncovku první sady. Za stavu 5:4 měl při svém podání setbol, ale ten nevyužil a set nakonec prohrál 5:7.

Na pohyblivého levorukého soupeře marně hledal recept i ve druhém setu. Snažil se o aktivní hru, ale často kazil a ve druhé sadě prohrál 2:6. Johnatan Dasnieres vyhrál svůj první Challanger v životě a do žebříčku ATP si momentálně 182. hráč světa připsal 80 bodů. V žebříčku se posune i Jan Hájek, pro kterého letos zůstává cílem znovu proniknout do první světové stovky a pokusit se ještě nominovat na olympijský turnaj v Londýně.

Reportáž Rostislava Hellemanna (zdroj: ČT24)