České házenkářky nestačily v osmifinále MS juniorek na Maďarsko

Ostrava - České házenkářky splnily na ostravském mistrovství světa juniorek svůj předturnajový cíl - postoupit ze základní skupiny. V osmifinále narazily svěřenkyně trenéra Michala Červenky na silný celek Maďarska.

Odpor mu kladly pouze v úvodních pěti minutách. Češky prohrály 16:30 a stěhují se do Brna, kde budou hrát o umístění  na 9. až 16. místě. České házenkářky vstoupily do utkání s Maďarkami dobře, vedly dokonce 2:1, ale pak více než deset minut nedokázaly překonat ve vynikající formě chytající Bettinu Pasztorovou a to rozhodlo o konečném výsledku. První poločas vyhrály maďarské házenkářky 15:7. I ve druhé půlhodině dominovaly, s přehledem si své vedení pohlídaly a nakonec porazily Český tým 30:16. České házenkářky se z Ostravy přesunou do Brna, kde je čekají duely o 9. až 16. místo.

Mistrovství světa v házené juniorek pokračuje v úterý čtvrtfinálovými duely.

Reportáž Lukáše Hudečka (zdroj: ČT24)