Štěrkovna Open Music: Na festival u jezera přijede Wohnout, Jasná Páka a jiné

Hlučín – Hvězdami hudebního festivalu Štěrkovna Open Music, který je letos 3. a 4. srpna, budou skupiny Mandrage, Jasná Páka a David Koller, Wohnout, slovenská punkrocková kapela Ine Kafe, Citron, Yo Yo Band a další. Na programu tradičního festivalu, na který přijíždí tisíce lidí z Česka i zahraničí, je celkem sedmnáct hudebních formací.

Rockový festivalu se koná v atraktivním prostředí hlučínského jezera, nabízí kromě hudebního programu různé jiné atrakce. Pořadatelé plánují například exhibici vodních lyžařů. Sami návštěvníci si budou moci vyzkoušet vodní skútry nebo se povozit po jezeře na nafukovacím banánu.

„Letos otevřeme také speciální vinárnu s výběrem vysoce kvalitních moravských vín,“ uvedl pořadatel, ostravský novinář David Moravec.

U jezera bude k dispozici také masérna, což zřejmě neposkytuje žádný jiný český hudební festival.

Podobně jako letošním Colours of Ostrava bude v Hlučíně také bezbariérový bar, ve kterém budou obsluhovat vozíčkáři, také vítěz soutěže Muž roku 2009 Martin Zach.

Zájemci budou moci využít přilehlého kempu, ve kterém mohou festivaloví návštěvníci stanovat s výraznou slevou.

Štěrkovna Open Music má letos osmý ročník a neustále se rozrůstá. První festival v roce 2005 trval pouze jeden den a na pódiu se vystřídalo osm kapel regionální významu. V roce 2007 už byla akce dvoudenní a přijeli i interpreti i návštěvníci ze zahraničí. Nejvíce zaujala americká kytaristka a zpěvačka Janet Robin.