Olomoucké koupaliště projde rekonstrukcí

Olomouc - Téměř padesátimilionové opravy čekají olomoucké venkovní koupaliště. Na podzim začnou stavbaři upravovat oba zastaralé bazény, které dostanou nový nerezový plášť. Návštěvníci si opraveného areálu užijí už příští léto.

Během letní sezóny si v olomouckém venkovním bazénu zaplave až 15 000 lidí. Současnou podobu získalo koupaliště už v roce 1975. Podle vedení města už ale není možné bazén dlouhodobě opravovat. „Bude kompletně vyměněna i technologie, která řeší vodní hospodářství tohoto venkovního bazénu, takže ta kvalita vody bude dramaticky lepší. Ne, že by to teď bylo špatné, ale poseneme se někam dál do budoucna,“ slibuje náměstek primátora Martin Major. Bazénu uškodily hlavně povodně v roce 1997. Velká voda tehdy nadzvedla vanu bazénu, která se po opadnutí hladiny nalomila.

Video Reportáž Martina Laštůvky
video

Reportáž Martina Laštůvky

Vedení magistrátu se nebojí, že by po opravě venkovního bazénu ubylo návštěvníků městskému aquaparku, kam chodí hlavně rodiče s malými dětmi. „Hloubka těch bazénů v aquaparku nepřekračuje osmdesát centimetrů, takže pro plavce je tento areál nevhodný. Ty naše dva bazény, ať je to ten krytý nebo ten venkovní jsou určeny spíše sportovcům,“ tvrdí náměstek primátora Martin Major. Stavbaři opraví i schodiště, které vede z venkovního bazénu do krytého. Město zaplatí za rekonstrukci 46 milionů korun, více než polovinu nákladů pokryjí dotace.