Zpronevěra kvůli lásce?

Kvůli lásce a příslibu společného života zpronevěřila Šárka Mikšanová svému zaměstnavateli přes šestnáct a půl milionů korun. Případ začal rozplétat Krajský soud v Ostravě. Zkušený sňatkový podvodník Roman Tomaschek tvrdí, že se zpronevěrou nemá nic společného. Podle něj šlo o půjčku. Oběma v případě odsouzení hrozí deset let.

Měla to být láska na celý život, místo toho oba dva musí počítat s tím, že skončí za branami věznice. 36-ti letá Šárka Mikšanová z Ostravy se s o rok starším Romanem Tomaschkem seznámila na internetu. Hledala životního partnera. Nezaměstnanému Romanovi Tomaschkovi ale šlo jen o peníze a účetní Šárka Mikšanová je sehnala.  Ve firmě, kde pracovala, měla totiž maximální důvěru. A protože se jednalo o malou firmu, měla na starosti všechno, co se chodu týče, včetně přístupu k účtu.

Podle žalobce z firemních účtů na sebe postupně převedla více než 16,5 milionů korun. Peníze v hotovosti předávala svému milému. Trvalo to tři roky, pak jim oběma nasadili policisti pouta. U Romana Tomaschka našli doma 100 tisíc korun. Kam zmizelo 16,5 a půl milionů policistům neřekl.

Video Reportáž Jiřího Loučky
video

Reportáž Jiřího Loučky

Podle Lucie Böhmové, mluvčí Krajského soudu v Ostravě, je skutek doposud právně kvalifikován u obžalované jako zpronevěra a u obžalovaného jako pomoc ke zpronevěře. Roman Tomaschek není policistům neznámý a Šárka Mikšanová není první oklamanou ženou, kterou připravil o peníze. Před deseti lety slíbil lásku jiné ženě. Jen šlo o podstatně nižší částku.