Policisté z Frýdku-Místku dopadli tříčlenný gang výrobců drog

Frýdek-Místek - Další rána výrobcům pervitinu. Policisté z Frýdku-Místku odhalili tříčlennou skupinu. Při zásahu zabavili kompletní vybavení potřebné pro přípravu drogy. Výrobou a prodejem pervitinu si všichni tři mohli přijít až na sto padesát tisíc korun.

Vyrábět a prodávat drogy už nebude tříčlenná skupina výrobců pervitinu z Frýdeckomístecka. Dva muže a jednu ženu ve věku mezi dvaceti a třiceti lety dopadli kriminalisté. „Velice dobrým způsobem kryli tu svou činnost, protože jednotlivé fáze těch výrob přemisťovali do různých míst,“ prozradil kriminalista Jan Syslo. Při zásahu v Paskově policisté zabavili kompletní vybavení a chemikálie potřebné pro vaření pervitinu, již hotový pervitin a marihuanu, kterou výrobci sami užívali, ale také dál prodávali. „Jednalo se o velice kvalitní pervitin. Tam se bavíme o částce až sto padesát tisíc korun, které se dají samozřejmě vydělat touto distribucí,“ dodal Jan Syslo.

Video Reportáž Martiny Římanové
video

Reportáž Martiny Římanové

Na Frýdeckomístecku je nyní evidováno asi dvě stě uživatelů pervitinu. Pracovníci protidrogových center vítají každý zásah policie, který výrobce drog zasáhne. Třicetiletá žena a starší z mužů jsou kvůli problémům s drogami již z minulosti ve vazbě. Jejich dvacetiletý komplic je stíhaný na svobodě.