Domácí led pro Zlín dál prokletím – body si odvezla i Sparta

Zlín – Zažité teze o výhodě domácího prostředí staví v letošní sezóně na hlavu hokejisté Zlína. Zatímco na hřišti soupeře dokázali zvítězit v posledních sedmi utkáních, série domácích proher čítá jen o zápas méně. Posledním neuctivým hostem byli hokejisté Sparty, kteří na stadionu Luďka Čajky vybojovali výhru 3:2.

Když začátkem října bouřil vyprodaný zlínský stadion v euforii po výhře nad hvězdným Kladnem, málokterého fanouška by napadlo, že se na radost z dalšího domácího vítězství pořádně načeká. Sparta možná i s vědomím této série začala ve Zlíně bez respektu, a už v sedmé minutě pohlednou střelou vymetl Hlinka růžek Sedláčkovy branky. O minutu později připravil bývalým spoluhráčům druhý šok Ivan Rachůnek, který ukázkově servíroval Mojžíšovi před odkrytou klec – 0:2.

Zlín se ze špatného začátku nemohl vzpamatovat a zpět na koně mu nepomohlo ani několik přesilovek. Sparta se v polovině zápasu po vyloučení Matějíčka a Linharta dostala do výhody hned dvojnásobné, kterou po minutě zužitkoval Petr Ton.

Mojžíš ze Sparty dává druhý gól Sedláčkovi ze Zlína
Mojžíš ze Sparty dává druhý gól Sedláčkovi ze Zlína

Zlín ani za stavu 0:3 zápas nevzdal a ještě před koncem druhé části se přiblížil na rozdíl jediného gólu. Nejprve zdálky přesně pálil Tesařík a chvíli na to připravil pro svého parťáka Balaštíka kontaktní trefu Petr Leška.

V závěrečné třetině vrhl Zlín všechny síly do útoku. Žlutomodří si vytvořili několik slibných šancí, ale Neuvirth v brance Sparty prodloužení nepřipustil. Ševci prohráli 2:3, a Spartě tak umožnili odlepit se ze dna tabulky.

PSG Zlín - HC Sparta Praha 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 38. Tesařík (Čajánek, Veselý), 39. Balaštík (Leška, Linhart) - 7. J. Hlinka (P. Ton), 8. Mojžíš (I. Rachůnek, Přibyl), 32. P. Ton (J. Hlinka). Rozhodčí: Husička, Trombík - Bryška, Novák. Vyloučení: 3:8, navíc Okál, Matějíček - Bahemský, všichni 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 4 449.

Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Matějíček, Kotvan, Šenkeřík, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Ondráček, Holík, Kubiš - Okál, Melenovský, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Sparta Praha: Neuvirth - Sičák, Mojžíš, Gřegořek, Vallin, Philipp, Jan Hanzlík - Hovorka, Broš, Tenkrát - P. Ton, J. Hlinka, Pacovský - Sekáč, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Foster, Bahenský, od 31. min. navíc Forman. Trenéři: Jandač a Votruba.