Florbal: Havířov - Brno 6:7

Havířov - Zápas florbalistů Torpeda Havířov s brněnskými Buldoky byl v extralize mužů kláním o postup do play off a vyhnutí se bojům o udržení v soutěži. Po průběhu plném zvratů byli nakonec šťastnější hosté, když vyhráli 7:6.

Po vyrovnaném průběhu v začátku tvrdého utkání udeřili hosté třikrát v 10. minutě, kdy získali vedení třemi trefami Luďka Ondráčka, Jiřího Koutného a Davida Coufala v rozmezí 44 sekund. Ve 13. minutě domácí snížili, když se trefil Filip Rajnec a dal Havířovu šanci se zápasem něco udělat. Ve druhé třetině domácí třikrát snížili i díky dvěma gólům a jedné asistenci Pavla Kožušníka na rozdíl jediné branky, Brno dvakrát dokázalo odskočit na rozdíl dvou branek. Do šaten se šlo před závěrečnou třetinou za stavu 4:5. V průběhu celého florbalového zápasu diváci na svých mobilech napjatě sledovali také statečné počínání Radka Štěpánka v rozhodující dvouhře finále Davisova poháru proti Španělu Almagrovi. Brno sice vedlo 6:4, ale domácí dvěma dvěma góly během 40 sekund srovnali na 6:6 a schylovalo se k prodloužení. To však nepřipustil tři a půl minuty před koncem překvapivou a rozhodující trefou brněnský Ondřej Fabián.

Reportáž Davida Procházky (zdroj: ČT24)