Jihlava dokázala proti Spartě remizovat

Jihlava - Jeden z favoritů Poháru České pošty, Sparta, v prvním utkání osmifinále nepřesvědčila. Pražané se v Jihlavě rozešli s domácí Vysočinou smírně 1:1. Odveta se bude hrát na jaře.

Jihlava měla na dosah první vítězství v soutěžním utkání s letenským týmem, ale před vlastními diváky zahodila několik velkých šancí. Nakonec musela vzít zavděk nerozhodným výsledkem. Stejně skončil i vzájemný ligový zápas letos v říjnu. Pohárová odveta se uskuteční až na jaře v Praze. „Těžko můžu hráčům něco vytknout. Tedy kromě toho, jak naložili se svými vytvořenými šancemi,“ řekl jihlavský kouč František Komňacký.

Spartě se málem hodně vymstilo, že na Vysočině šetřila největší opory v čele s kapitánem Matějovským, bekem Pamičem a brankářem Vaclíkem, kteří odpočívali stejně jako zranění členové základní sestavy Jarošík, Krejčí a Kadlec. Jihlava své odhodlání naznačila už v páté minutě vedoucím gólem útočníka Sedláčka, který se prosadil po rohu. „Čekali jsme jiný výkon a lepší výsledek. To, co jsme dnes předvedli, na chválení určitě není,“ zlobil se trenér Sparty Vítězslav Lavička.

I po vedoucí brance měli domácí velkou převahu a brzy mohli vést výraznějším rozdílem: exsparťan Jungr neproměnil samostatný nájezd na náhradního brankáře Sparty Čecha a Sedláček vzápětí dvakrát neuspěl se střelami zblízka. Trest za špatnou koncovku přišel těsně před pauzou, když po Přikrylově centru vyrovnal Zápotočný.

Vítězslav Lavička
Zdroj: ČTK
Autor: Luboš Pavlíček

Lavička po půlhodině stáhl Jiráska, v kabině bylo dusno

Spartu částečně probralo až střídání: trenér letenských hráčů Lavička už po půlhodině hry stáhl Jiráska, jehož nahradil zkušenější Grajciar. „Nefungovalo nám to tak, jak mělo, a i když jsme krátce před koncem poločasu srovnali, v kabině jsem byl kritický. Brzká změna v sestavě byla nutná,“ uvedl Lavička.

Výkon Sparty mu prý hodně připomínal nepovedený bezbrankový ligový zápas v neděli v Příbrami. Jihlava, jejíž branku dnes nehájila někdejší dlouholetá sparťanská opora Blažek, i po přestávce mohla výhru strhnout na svoji stranu. Když domácí přestáli výpad hostujícího útočníka Balaje, Jungr těsně před koncem neuspěl ani ve své druhé dnešní příležitosti proti Čechovi.

Video Sestřih pohárového osmifinále Jihlava - Sparta
video

Sestřih pohárového osmifinále Jihlava - Sparta

Spartě tak v domácí odvetě bude k postupu stačit i bezbranková remíza. „Z celkového pohledu jsme dnes uhráli nepříznivý výsledek. Pohárová matematika je jasná. Jako domácí tým jsme měli a mohli udržet čisté konto,“ uvedl jihlavský trenér Komňacký.