Zlín porazil Vítkovice a po osmi letech postoupil do semifiánle

Ostrava - Jediný gól Zdeňka Okála z 53. minuty rozhodl o výhře hokejistů Zlína v šestém utkání čtvrtfinále play-off extraligy ve Vítkovicích a posunul držitele Prezidentského poháru do semifinále. Vítkovičtí ve druhém zápasu po sobě neskórovali, zlínský gólman Jakub Sedláček tak drží už 120 minut neprůstřelnost. Ševci ovládli celou sérii poměrem 4:2 a mezi čtyři nejlepší týmy soutěže postoupili po osmi letech.

Bez distancovaného Kudělky se Vítkovice do Zlína zakously a první třetina byla v jejich podání možná nejaktivnější v celé sérii. Domácí nátlakový hokej vyplodil několik nedotažených akcí i jednu perfektně sehranou kombinaci, po níž však Hruška v desáté minutě k vítkovické smůle zazvonil jen na tyčku. Téměř vyprodaná hala se ani tak nemusela nudit, strhujícímu nasazení chyběly jen góly. V soubojích létaly jiskry a vítkovický Káňa jeden z nich odnesl dokonce uraženým kouskem zubu.

Zlín byl v úvodní dvacetiminutovce odsouzen k bránění a Šindeláře pořádně neohrozil. Teprve na konci první části po odraženém puku zůstal stát sám před vítkovickou brankou Köhler, ale z otočky mířil mimo tři tyče. Vítkovický stisk však od druhé části začal ochabovat a Zlín si vyčekal příležitosti pro své smrtící výpady. Šlahař po úniku z levého křídla neprostřelil Šindeláře a Melenovskému před poloprázdnou brankou puk přeskočil po čepeli.

Video Ohlasy a rozbor utkání Vítkovice - Zlín
video

Ohlasy a rozbor utkání Vítkovice - Zlín

Ohlasy a rozbor utkání Vítkovice - Zlín

Zlínský semifinálový gól

Elektronická tužka: Petr Čajánek a jeho buly

Štěstěna domácí políbila především v 39. minutě: Leška se po návratu z trestné lavice po Čajánkově kolmici řítil od červené čáry sám na Šindeláře, ale jeho střela se od pravé tyčky odrazila do levé a zpátky do pole. Kýžený gól pak měly na dosah i Vítkovice, ale Húževkovi ho ve 46. minutě v posledním zlomku sekundy před prázdnou brankou uzmul zvednutím hole Ondráček. A ve velké možnosti vyhořel i ostrostřelec Huna, který v 50. minutě z pěti metrů trefil pouze Sedláčka.

Zápletku tedy rozsekl sedm minut před koncem Okál. Skákající puk za překonaným Šindelářem po jeho střele vylovil z brankové čáry Roman, ale videorozhodčí po dlouhém rozboru situace vyhodnotil, že kotouč už byl zřejmě pár milimetrů za lajnou. Vítkovice se v závěru už k výraznějšímu náporu nedostaly i proto, že necelé tři minuty před koncem se nechal vyloučit Hruška. Krátkou power play hosté ubránili, i když nebezpečnou ránu Húževky musel v poslední vteřině ještě zlikvidovat Sedláček.

HC Vítkovice Steel - PSG Zlín 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka a nahrávka: 53. Okál (Melenovský). Rozhodčí: Minář, Šindler - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 9031. Konečný stav série: 2:4.

Vítkovice: Šindelář - R. Stehlík, Barinka, Sloboda, Voráček, L. Kovář, Malík - Ujčík, Burger, J. Káňa - Huna, Roman, Svačina - Strapáč, R. Hruška, Húževka - Šedivý, Kolouch, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.

Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Urbanec (21. Horák), Tesařík, Řezníček - Holík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Okál, Melenovský, Ondráček - Balaštík, Šlahař, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurik.

Peter Oremus (Vítkovice): „Odehráli jsme opravdu kvalitní utkání. Bohužel nám dneska trochu chybělo štěstí a to rozhodlo o výsledku. Bez gólu se nedá vyhrát a my jsme ho nedokázali dát ve druhém utkání po sobě. Za výkon ale hráče chválím.“

Juraj Jurik (Zlín): „Myslím, že jsme šťastně vyhráli. Dneska jsme nebyli lepším, ale šťastnějším mužstvem. V předešlých zápasech jsme tu hráli lepší hokej a vedli a nakonec prohráli. Dneska se k nám to štěstí ale zase přiklonilo. Domácí hráli velice dobře. Nebyla na nich poznat žádná únava. Přečkali jsme úvodní tlak v první třetině a od druhé se hra srovnala. Bylo to o jednom gólu a my jsme měli štěstí, že jsme ho dali. Jsme rádi, že jsme přes tak silného soupeře přešli.“