Sedláčkova nula pomohla Zlínu k vedení ve finálové sérii

Plzeň - Hokejisté Zlína zvítězili ve třetím finále extraligy nad Plzní 3:0 a otočili stav série hrané na čtyři vítězné zápasy na 2:1. O branky vítězů se postarali obránce Martin Hamrlík a útočníci Milan Kostourek s Filipem Čechem. Gólman Jakub Sedláček udržel potřetí v letošním play off čisté konto.

V úvodní části oba celky dlouho nepouštěly soupeře do šancí a gólmani Mazanec i Sedláček si s pokusy z dálky bez potíží poradili. Na straně Plzně pálil nebezpečně Pletka s Kratěnou, za hosty se dostal do zakončení z mezikruží Okál. Zlín se pak ubránil při Čechově vyloučení a sám vzápětí při Kratěnově trestu udeřil. Puk se dostal k obránci Hamrlíkovi, který tvrdou ránou do levého horního rohu nedal Mazancovi šanci.

Za dvě a půl minuty už měli hosté dvoubrankový náskok; Köhler ve středním pásmu narazil puk rozjetému Kostourkovi, jenž se trefil z levého kruhu. V úvodu druhé třetiny musel kvůli problému s bruslí z ledu sudí Minář a zápas chvilku řídil jako hlavní jen Hradil. Vzápětí mohla Plzeň šťastně snížit, když se Strakovo nahození z rohu odrazilo od zlínského obránce Řezníčka do levé tyče.

Video Sestřih a ohlasy utkání Plzeň - Zlín
video

Sestřih a ohlasy utkání Plzeň - Zlín

Sestřih a ohlasy utkání Plzeň - Zlín

Čech - 0:3 (31. min.)

Kostourek - 0:2 (16. min.)

Hamrlík - 0:1 (14. min.)


V polovině utkání prokličkoval přes dva soupeře Straka a nabídl puk Kovářovi, který ale zblízka už nestačil přehodit Sedláčkův pravý beton. Vzápětí se radovali opět hosté, když Holíkův pokus ještě zblokoval Mozík, ale puk se odrazil k Čechovi, který zamířil přesně k pravé tyči Mazancovy branky. Do závěrečné části se postavil vůbec poprvé v letošním play off do plzeňské branky Svoboda místo Mazance. Ze hry odstoupili i bek Hanzlík a útočník Kratěna.

Video Rozhovor s Petrem Kořínkem o posledním plzeňském finále
video

Rozhovor s Petrem Kořínkem o posledním plzeňském finále

Rozhovor s Petrem Kořínkem o posledním plzeňském finále

Choreo plzeňských fanoušků

Svobodu hned prověřil Veselý a vyražený puk nedokázal zkrotit Zámorský, který mohl dorazit do odkryté branky. Naději domácím mohl vzápětí vykřesat v oslabení Kovář, jeho pokus ale Sedláček se štěstím vyrazil držadlem hole. Zlín si hlídal náskok a potvrzoval, že se mu venku daří. Navázal na semifinálovou sérii s Třincem, ve které vyhrál všechny tři duely na ledě Ocelářů. Plzni se nepodařilo zdramatizovat závěr ani při vyloučeních Linharta a Hamrlíka. Marná byla i další snaha Indiánů a Sedláček si udržel čistý štít.

HC Škoda Plzeň - PSG Zlín 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Hamrlík (Balaštík, Köhler), 16. Kostourek (Köhler, Linhart), 31. Čech (Holík). Rozhodčí: Hradil, Minář - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 8236 (vyprodáno). Stav série: 1:2.

Plzeň: Mazanec (41. A. Svoboda) - Slovák, Jiří Hanzlík, L. Poživil, J. Jeřábek, Mozík, St. Pierre, od 34. navíc Frolo - Johnson, Jan Kovář, Martin Straka - Kratěna, T. Sýkora, Pletka - Balej, Kašpařík, Vlasák - Vampola, Lev, Dvořák - Hollweg. Trenéři: Razým, Michal Straka, J. Špaček a Pejchar.

Zlín: J. Sedláček - Zámorský, Urbanec, Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Matějíček, Řezníček - Okál, Čajánek, O. Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - Ondráček, Holík, Čech - Šlahař, Kostourek, Fořt. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurík.