Vedro je na ledě ještě větší než venku, shodují se hokejisté Komety

Brno - Jedenáct přípravných zápasů, z toho osm v rámci European Trophy, odehrají před startem extraligy hokejisté Komety Brno, kteří se už třetí den připravují na ledě na novou sezónu. Po čtyřtýdenní dovolené má trenér Vladimír Kýhos k dispozici kompletní tým.

Většina hráčů využívala možnost volných tréninků na ledě už v minulém týdnu. „Na některých to bylo vidět. Vyzkoušeli si nové brusle a trénink jim už nedělal problémy. Ti, co přišli poprvé, toho měli brzy dost,“ uvedl Kýhos. Posteskl si zároveň, jak se současné horko projevilo na kvalitě ledu, který už po půlhodině nebyl dobrý.

Video Rozhovor s trenérem Vladimírem Kýhosem
video

Rozhovor s trenérem Vladimírem Kýhosem

Po loňském neúspěchu, kdy týmu unikla účast v play off, přestože se dlouho pohyboval na čele tabulky, přistoupilo vedení klubu ke změnám zvláště v zadních řadách. Nové jsou hned dvě obranné dvojice. Nejvíce si v Brně slibují od druhého nejproduktivnějšího beka loňského ročníku Davida Noska, či útočníka Libora Pivka. Jako každoročně chce tým vypilovat formu na ligu v turnaji European Trophy.

Plnou přípravu začne Kometa od středy. V úterý čekají hráče fyzické testy a jen jedna tréninková fáze na ledě. „Už jsem se na první trénink těšil. A vůbec mi nevadí, že jsem v dnešním horkém dni nebyl u vody. Dovolené jsem si užil dost,“ poznamenala nová útočná posila Libor Pivko.

Video Rozhovor s Tomášem Žižkou a Janem Hruškou
video

Rozhovor s Tomášem Žižkou a Janem Hruškou

„Do prvního přípravného zápasu potřebujeme ještě něco natrénovat. Teprve potom se budeme věnovat taktice,“ konstatoval Kýhos, kterému vedle asistentů Karla Berana a Martina Pešouta pomáhal v letní přípravě ještě kanadský kondiční kouč Normand Lacombe, jenž bude pokračovat v práci v Brně po svém příletu 25. srpna. „Jeho pojetí přípravy bylo zaměřeno na sílu a určitě klukům něco dalo,“ řekl o spolupráci Kýhos. První soutěžní zápas odehraje Kometa 13. srpna doma proti Salzburgu.