V roce 2010 zhasínala v obrovských dílnách poslední světla, zaměstnanci dostali výpověď, budovy osaměly. O jejich koupi údajně projevilo zájem deset podnikatelů. Nabídku však podal jen jediný. Za areál je ochoten zaplatit dvacet pět milionů.
Jestli insolventní správkyně prodá prostějovské budovy za dvacet pět milionů korun, teď záleží na největším věřiteli – České spořitelně.
„Ve spolupráci se správkyní konkurzní podstaty zvažujeme jiné strategické alternativy prodeje. Jaké, o tom se vyjadřovat nebudeme,“ informovala Klára Pařezová, mluvčí České spořitelny.

Reportáž Moniky Bezuchové
Jednou z variant je, že by si komplex mezi sebe rozdělilo více subjektů. Za část zvanou Zahrádky chtěla už dříve zaplatit jedna z firem 1,3 milionu. Podle prostějovské realitní makléřky by rozdělení areálu byla chyba.
Částku dvacet pět milionů považuje za přiměřenou. Nový majitel bude muset totiž do budov vložit další velkou sumu.
To potvrzuje i realitní kancelář, která se o prodej OP Prostějov stará.
Realitní kancelář oslovila přímo i město Prostějov. To ale nemá na koupi areálu peníze, navíc pro něj nemá využití.
„Byli bychom byli rádi, kdyby sem přišel další podnikatelský subjekt a vytvořil tady nová pracovní místa,“ uvedl Jiří Pospíšil, náměstek primátora města Prostějov.
V dobách největší slávy zaměstnával OP Prostějov až deset tisíc lidí. Po vyhlášení konkurzu se jejich počet snížil na pár stovek.