Vystoupení ochotníků v jihočeském Vadkově

V sobotu 3. srpna sehráli ve Vadkově na Prachaticku ochotníci představení Ondina, poetickou hru francouzského básníka a dramatika Jeana Giraudouxe. Představení bylo součástí 8. ročníku Vadkovského lesního, které probíhá v tamním lesním divadle. V představení vystoupil Spolek divadelních ochotníků Tyl z nedalekých Netolic.

Osmý ročník Vadkovského lesního hraní se jako vždy i letos odehrává v lesním divadle, které na svém pozemku a vlastními náklady vybudoval Ing. Václav Hamberger. V příjemném prostředí pod korunami stromů na kraji obce se odehrávají jak divadelní představení, tak hudební rozličná vystoupení, od folku a country přes žesťový kvintet po swing band. Divadelní program je zastoupen repertoárem Spolku divadelních ochotníků Tyl z nedalekých Netolic. Tento soubor vystupuje pravidelně i na zámku Kratochvíle a právě letos oslaví 130 let svého trvání (pochopitelně v průběžně obnovované sestavě).

V sobotu 3. srpna zde ochotníci sehráli představení Ondina, poetická hru francouzského básníka a dramatika Jeana Giraudouxe, s kterou je možno spolek znovu vidět 16. srpna v netolické kavárně Harlequin (funguje i jako galerie).

Podporu akcím v lesním divadle poskytuje i místní Sbor dobrovolných hasičů a občanské sdružení MAS rozkvět zahrady jižních Čech. Loučení s létem se zde uskuteční 14. září, kdy u ohně zahraje oblíbená kapela Vodáci ze Lhenic.

Petr Hejna, Vadkov

/*json*/{"map":{"lat":48.991932739201,"lng":14.073486328125,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":48.973963701069,"lng":14.146699905396,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Video Ochotníci ve Vadkově
video

Ochotníci ve Vadkově