Přípravy na advent o víkendu v Košticích

Během uplynulého víkendu se v Košticích připravovali na blížící se advent. V sobotu 16. 11. proběhl tradiční ochutnávkový den, tentokrát se saláty. V neděli se v sále kulturního domu vykrajovaly a pekly perníčky.

V  sobotu 16. 11. proběhl tradiční ochutnávkový den - tentokrát se saláty. Saláty všech druhů donesly ochutnat nejen členky občanského sdružení Vožekovo, které tuto akci  již posedmé pořádalo. Akce proběhla opět v knihovně, pilně se zapisovaly recepty a paní knihovnice k salátům hbitě pekla toasty. Ti z přítomných, kteří si dosud nevytvořili postavu do obecního betléma, dostali šanci, mezi nimi i starosta s místostarostou. Každá postava nese dáreček Ježíškovi, který má tvůrce charakterizovat. Příjemný podvečer byl předznamenáním blízkého adventu.
 
Přípravy na advent se plně rozběhly v neděli odpoledne na sále kuturního domu, kde členky Vožekova sdružení a ochotné děti s maminkami vykrajovaly a pekly perníčky, aby si je děti mohly na vánoční výstavě krásně nazdobit. Tuto tradici Vožekovo na popud duše všech akcí Anny Skalské zavedlo loni a pro velký úspěch se zdá, že bude trvale zařazena do repertoáru aktivit tohoto občanského sdružení. Děti rovněž vyrobily stádo oveček do obecního betléma, který bude zkompletován na adventní výstavě 8. 12. a pak bude též vystaven v kostelel sv. Antonína. Navečer měly děti zkoušku na adventní divadelní představení Sněhurka a sedm trpaslíků.
 
Irena Hellerová, Koštice