Richard Krajčo a Mňága a Žďorp v Tečce páteční noci

Přímý přenos Tečky páteční noci z Ostravy bude moderovat Richard Krajčo, hosty tentokrát budou Mňága a Žďorp, Karel Prokeš, Lucie Redlová a její kapela Garde.

Richard Krajčo je sice známý hlavně jako frontman kapely Kryštof, „slavným“ se ale stal hlavně díky pořadu Medúza. Ten moderoval s Alešem Juchelkou, spolu to táhli dvanáct let – z ostravského studia společně odvysílali skoro 600 přímých přenosů.

Mňága a Žďorp (Praha 2012)
Zdroj: ČT24/Stránky kapely

Jako host tentokrát přijde Petr Fiala se svou kapelou Mňága a Žďorp, který Tečku z Ostravy moderoval minule.

„Přiznám se, že Mňága a Žďorp je pro mě zásadní kapela, protože vedle Oceánu, Helmutovy stříkačky, kapely Priessnitz je právě Mňága jedním z důvodů proč jsem začal hrát na kytaru, proč jsem začal skládat a proč vznikla kapela Kryštof,“ řekl Richard Krajčo.

Mňága a Žďorp v těchto dnech vydává svou patnáctou desku, nazvanou Made in China. V době, kdy naše kapely jezdí točit do Anglie, nebo do Ameriky, nebo si pozvou americké producenty k nám, vyrazila kapela za pomoci svých fanoušků natočit album až do Číny. Společně se tedy budeme bavit o tom, jak celý nápad vznikl, jak probíhaly přípravy i samotné natáčení a samozřejmě si poslechneme i zbrusu nové písničky.

Lucie Redlová
Zdroj: ČT24/Wikipedie

Druhým hudebním hostem bude Lucie Redlová a její kapela Garde. Dcera Vlasty Redla svou sólovou dráhu začala v roce 2002, od roku 2009 pak jezdí s vlastní doprovodnou kapelou, jejímž členem je i Martin Knor z kapely Mňága a Žďorp.

Mňága a Žďorp na Colours of Ostrava
Zdroj: Jaroslav Ožana/ČTK

Ve studiu přivítáme také Karla Prokeše, významnou osobnost valašské klubové scény. Jako neplacený spoludramaturg M-klubu v roce 1983 inicioval vznik Valašského špalíčku, koncepční přehlídky různých hudebních žánrů s přesahy do oblasti filmu, divadla a výtvarného umění. Navíc se velkou měrou zasloužil o úspěch Lucie Redlové i Mňágy.

Naše diskuze se bude točit o vývoji klubové scény v Česku a speciálně na Valašsku, o tom, jestli je internet pro muzikanty pomocník nebo protivník, nebo třeba o budoucnosti.

Tečka páteční noci živě na ČT art, pátek 31.10., 22:40
www.ceskatelevize.cz/teckanoci

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Archiv

Válka na Blízkém východě minutu po minutě: říjen 2023

1. 12. 2023

Za smrt pacientky ve zlínské nemocnici může personál, konkrétního viníka ale policisté nenašli

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně pochybila při endoskopickém výkonu, po kterém jedna pacientka zemřela a jedna byla těžce zraněna. Podle policie selhal zdravotnický personál, když zaměnil sterilní látku za desinfekci. Konkrétního viníka se ale nepodařilo najít a kriminalisté tak případ odložili. Informovala o tom mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Nemocnice je v současnosti vyšetřována také kvůli nákaze pacientů a personálu salmonelózou – celkem onemocnělo 68 lidí.
16. 1. 2020

Před 30 lety se snídalo u Mitterranda. Husák musel počkat, přednost dostal Havel

Za tradiční prvenství Francoise Mitterranda bývá považován fakt, že se stal prvním socialistickým prezidentem v dějinách Francie. Výrazná osobnost evropské politiky 20. století má ovšem význam i pro dějiny české, potažmo československé – Mitterrand byl totiž prvním západním státníkem, který před rokem 1989 jednal s představiteli tuzemského disentu, a postavil je tak téměř na roveň Husákovy a Jakešovy nomenklatury.
9. 12. 2018

Ferdinand Peroutka. Muž střední cesty, kterou zavály dějiny

Novinář Ferdinand Peroutka, nejzvučnější hlas české názorové publicistiky 20. století a břitký kritik nacistické i komunistické totality, označil svého předchůdce Karla Havlíčka Borovského v dobrém slova smyslu za muže střední cesty. On sám jím byl také - jen mu ji zavály dějiny. Od jeho smrti právě uplynulo čtyřicet let.
25. 2. 2015Aktualizováno20. 4. 2018
Načítání...