Společný výslech: Václav Klaus a Dominik Duka

Setkání dvou významných osobností, které si mají co říct a které mají co sdělit divákům. Společný výslech už počtvrté přináší na obrazovky České televize rozhovor pražského arcibiskupa a kardinála Dominika Duky s hostem. Letos je jím Václav Klaus. Pořad v režii Jiřího Stracha vysílá ČT2 ve čtvrtek 1. ledna 2015 v 17:15.

Když brněnské studio České televize natočilo před třemi lety Společný výslech Dominika Duky s Václavem Havlem, vysílání televize veřejné služby obohatila neobvyklá talk show. V rozhovoru obou mužů ožívaly vzpomínky staré více než 30 let, kdy se jako političtí vězni setkávali ve věznici na Borech a zamýšleli se nad společenskými, lidskými a náboženskými tématy. Už tehdy se objevila myšlenka natočit pokračování. Druhým z hostů Dominika Duky byl spisovatel Jiří Stránský, o rok později vědec, astrofyzik a popularizátor vědy Jiří Grygar.

Letošním hostem je politik, ekonom, bývalý předseda vlády a exprezident České republiky Václav Klaus. Arcibiskupský palác, ve kterém se pořad tradičně natáčí, se tak stává svědkem zajímavého rozhovoru dvou mužů, kteří se nezaměnitelným rukopisem podepsali a stále podepisují do naší historie. Do jejich rozjímání nad tím, jak na ni nahlížejí, jak vnímají společnost, její minulost i současnost, se mohou diváci ČT2 zaposlouchat na Nový rok v podvečer.

Reprízy pořadu uvede ČT2 v sobotu 3. ledna v 6:55 a ve středu 7. ledna 2015 po půlnoci v 02:35.