Dopravní situaci v Děčíně načas zhorší oprava Nového mostu. Povrch s výtluky ničí auta

V Děčíně začne v září oprava povrchu Nového mostu přes Labe, provoz na čtyřproudé silnici bude sveden do dvou pruhů. Stavbaři vymění zničený povrch komunikace, řekl v pondělí Vít Plechatý z chomutovské správy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Radnice prosí řidiče o trpělivost, očekává se tvorba kolon. Most na silnici I/13 je důležitým dopravním koridorem, který spojuje města pod Krušnými horami s Libereckým krajem.

Nový most bude průjezdný jen ve dvou pruzích
Zdroj: ČTK Autor: Ondřej Hájek

Povrch mostu je v havarijním stavu, několik desítek řidičů se obrátilo na správce komunikace kvůli poničeným automobilům. Stavba začne 5. září a bude rozdělena do dvou etap. Dodavatele prací vybralo ŘSD v soutěži počátkem července, s opravou se ale čekalo až na dokončení rekonstrukce vodovodu a kanalizace na Labském nábřeží. „Pokud by došlo k souběhu prací, nebylo by možné přes Děčín vůbec projet,“ uvedl primátor Jiří Anděl (ANO).

Nový most přes Labe v Děčíně
Zdroj: ČTK
Autor: Jiří Berger

Dělníci neví, co na ně pod asfaltem čeká

Náklady na investici jsou přes 72 milionů korun bez DPH. Termín dokončení je květen 2022. „Nejprve se prozatímně vymění povrch na jedné části mostu, na kterou bude posléze svedena celá doprava, a pak se začne s rekonstrukcí na jižní estakádě, tam by se mělo vše zvládnout do listopadu,“ uvedl Plechatý.

„Není to jen o vyfrézování asfaltu. Problém je v tom, že izolace nedrží, proto se dělají výtluky. Teprve po odkrytí povrchu dodavatel uvidí, co bude potřeba,“ řekl a dodal, že konstrukce samotného mostu je v pořádku.

Povrch vozovky je plný výtluků
Zdroj: ČTK
Autor: Ondřej Hájek

Přes Labe mohou motoristé projet v Děčíně po Tyršově mostě a od roku 1985 po Novém mostě. Ten se naposledy opravoval v roce 2010. Zhruba před čtyřmi roky se tam začaly objevovat výtluky. Stav se zhoršoval, v současnosti je už podle Plechatého havarijní.

V Děčíně nadále pokračuje obnova povrchu na Teplické ulici a pracovat se bude na křižovatce Saská a Teplická na silnici I/13. „Žádáme o trpělivost řidiče, bohužel to bude náročné období, ale není zbytí. I město musí se svými plánovanými opravami počkat, aby vůbec bylo kudy jezdit,“ uvedl Anděl.