„Po mém asijském turné vědí všechny státy, které s námi obchodují, že se pravidla změnila. Se Spojenými státy musí být jednáno spravedlivě,“ napsal Trump na sociální síti Twitter s tím, že dosavadní obchodní schodky v neprospěch USA je potřeba rychle snížit. Dodal také, že jím vyjednané obchodní dohody budou spravedlivé, což se nedá říci o „hororových počinech“ předchozích amerických administrativ.
Novinářům v Manile Trump řekl, že měl „velké kontroverze“ s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem ohledně tří zadržených amerických občanů, kteří nesmí opustit hotel ve městě Chang-čou. Jde o členy basketbalového týmu Kalifornské univerzity. Jsou podezřelí, že kradli v obchodě. Americký prezident doufá, že se vše podaří vyřešit a studenti se brzy dostanou domů.

Zpravodaj ČT: Trump sklidil kritiku za mírný postoj vůči Dutertemu a Si Ťin-pchingovi
Zásadní prohlášení
Na Twitteru Trump také oznámil, že po návratu do Bílého domu učiní zásadní prohlášení ke své cestě. Termín, kdy k národu promluví, zatím neupřesnil. Uvedl ale, že do Washingtonu se vrací s mnoha novými asijskými přáteli.

Barbora Šámalová
„Po jednání v Pekingu nebyla ohlášena žádná nová politika vůči KLDR. Pozice Číny jsou dlouhodobě konzistentní. Nepřeje si změnu režimu v Severní Koreji. Vyzývá obě strany, aby změnily rétoriku, vrátily se k jednacímu stolu. Za řešení považuje zmražení severokorejského jaderného programu výměnou za konec americko-jihokorejských vojenských cvičení, což je pro Spojené státy nepřijatelné.“
Během své cesty si Trump také vyměnil několik ostřejších vyjádření se Severní Koreou. Totalitní režim Kim Čong-una amerického prezidenta označil za „ničitele světového míru“, Trump opáčil výzvou, aby se Pchjongjang vzdal jaderného programu a zasedl k jednacímu stolu. Na okraj turné se Trump setkal s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Společně uznali jednotu Sýrie.
